reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Presja kosztowa ustępuje, a branża spodziewa się wzrostu w 2023 roku

IPC twierdzi, że opublikowany w zeszłym miesiącu raport Global Sentiment of the Electronics Supply Chain Report dostarczył mieszanych informacji na temat nastrojów w branży. Presja kosztowa ustępuje, popyt w branży wydaje się spowalniać, a branża spodziewa się wzrostu w niektórych sektorach.

Jak wynika z badania, 54% respondentów poinformowało o wzroście kosztów pracy i materiałów, jednak liczba firm odczuwających wzrost kosztów stale maleje. W tym okresie Indeks Zamówień obniżył się do poziomu 105. Podczas gdy jest to wciąż obszar ekspansywny, to poziom ten jest najniższy od początku prowadzania badań. 

Przedstawiciele branży uważają, że sektor wojskowy wzrośnie w tym roku średnio o 16%, następnie sektor lotniczy i komunikacyjny, które mają wzrosnąć o około 11%. Sektor medyczny natomiast ma wzrosnąć o 10%.

W 2023 roku zarówno sektor motoryzacyjny, jak i sektor elektroniki przemysłowej mają wzrosnąć o 5,6%, podczas gdy sektor elektroniki użytkowej ma spaść o 3%, sektor komputerowy zaś o 7%.

"W ciągu najbliższych sześciu miesięcy producenci elektroniki spodziewają się dalszego wzrostu zarówno kosztów pracy, jak i materiałów" – powiedział w komunikacie prasowym Shawn DuBravac, główny ekonomista IPC. "Tymczasem oczekuje się, że zaległości, łatwość rekrutacji i marże zysku będą się kurczyć".

Ważne: Na potrzeby raportu IPC przeprowadziło ankietę wśród setek firm z całego świata. Firmy biorące udział w badaniu cechował szeroki zakres wielkości, przez co reprezentowały pełny łańcuch wartości produkcji elektroniki.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama