reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Infineon
Biznes |

Infineon rozpoczyna budowę nowej fabryki smart power w Dreźnie

Niemiecki producent półprzewodników zwiększa tempo rozbudowy swoich możliwości produkcyjnych w zakresie półprzewodników. 2 maja firma oficjalnie rozpoczęła budowę nowej fabryki "Smart Power Fab" w Dreźnie.

Wraz z budową nowego "Smart Power Fab", Infineon realizuje największą inwestycję w historii firmy. Łącznie przeznaczono 5 miliardów euro na zwiększenie produkcji półprzewodników mocy oraz komponentów analogowych/sygnałowych.

"W czasach rosnącego ryzyka geopolitycznego to wspaniała wiadomość dla Europy, że Infineon masowo inwestuje w produkcję półprzewodników w Dreźnie" – powiedziała przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen podczas uroczystości wmurowania kamienia węgielnego. "Potrzebujemy więcej takich projektów w Europie, ponieważ zapotrzebowanie na mikroprocesory będzie nadal dynamicznie rosło. Komisja UE i państwa członkowskie uruchomią 43 mld euro w ciągu najbliższych kilku lat w ramach programu European Chips Act, aby stworzyć silniejszą i bardziej odporną Europę w sferze cyfrowej."

Chipy są podstawą każdej kluczowej transformacji technologii

Fabryka 300-mm wafli ma obecnie rozpocząć produkcję w 2026 roku. Kiedy wszystko będzie już gotowe, firma utworzy 1000 nowych miejsc pracy. Po osiągnięciu pełnej wydajności, Infineon spodziewa się, że fabryka w Dreźnie pozwoli na uzyskanie dodatkowych przychodów rzędu kwoty inwestycji na każdy rok.

"Dzięki temu kamieniowi węgielnemu Infineon inicjuje ważny wkład w zieloną i cyfrową transformację naszego społeczeństwa" – powiedział w komunikacie prasowym prezes Infineon Jochen Hanebeck. "Globalny popyt na półprzewodniki będzie silnie i trwale rósł w związku z dużym zapotrzebowaniem na energię odnawialną, centra danych i elektromobilność. Nasz nowy zakład będzie obsługiwał zapotrzebowanie naszych klientów w drugiej połowie dekady. Razem wspieramy dekarbonizację i cyfryzację."

Budowa fabryki ma się rozpocząć jesienią 2023 roku. Na wiosnę 2025 roku Infineon zamierza przystąpić do montażu urządzeń, tak aby rozpocząć produkcję jesienią 2026 roku.

Firma podaje w komunikacie prasowym, że zwiększenie mocy produkcyjnych w istniejącym zakładzie w Dreźnie pozwoli Infineonowi szybko zakończyć projekt, a także wygeneruje znaczne efekty skalujące. Nowy zakład będzie również ściśle powiązany z zakładem Infineon Villach jako "One Virtual Fab".

Jak już wcześniej informowaliśmy, niemieckie Federalne Ministerstwo Gospodarki i Działań Klimatycznych (BMWK) zatwierdziło wcześniejsze rozpoczęcie projektu, co oznacza, że budowa może się rozpocząć jeszcze przed zakończeniem kontroli aspektów prawnych dotacji przez Komisję Europejską. Z zastrzeżeniem decyzji Komisji Europejskiej w sprawie pomocy państwa oraz krajowej procedury przyznawania dotacji, projekt ma być finansowany w ramach European Chips Act. Infineon ubiega się o środki publiczne w wysokości około 1 mld euro.


reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama