reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Seagate
Przemysł elektroniczny |

Seagate ukarany grzywną za handel z Huawei

Gigant w dziedzinie przechowywania danych Seagate został ukarany grzywną w wysokości 300 mln USD przez Biuro Przemysłu i Bezpieczeństwa (BIS) Departamentu Handlu USA za kontynuowanie sprzedaży dysków twardych do firmy Huawei w okresie od 17 sierpnia 2020 roku do 29 września 2021 roku.

Firma zawarła z BIS ugodę w związku z zarzutami, jakoby Seagate nie przestrzegał amerykańskich przepisów dotyczących administracji eksportu.

Zgodnie z warunkami ugody Seagate zgodził się zapłacić 300 mln USD Departamentowi Handlu USA, które mają być wypłacane w ratach po 15 mln USD kwartalnie przez pięć lat, przy czym pierwsza rata ma zostać zapłacona w październiku 2023 r.

"Uważamy, że zawarcie tego porozumienia z BIS i rozwiązanie tej sprawy leży w najlepszym interesie firmy Seagate, naszych klientów i naszych akcjonariuszy", mówi Dave Mosley, dyrektor generalny firmy, w komunikacie prasowym. "Uczciwość jest jedną z naszych podstawowych wartości i jesteśmy bardzo zaangażowani w przestrzeganie przepisów, o czym świadczy nasz globalny zespół specjalistów ds. zgodności z zasadami handlu międzynarodowego i prawa - uzupełniony przez zewnętrznych ekspertów i zewnętrznych doradców. Chociaż wierzyliśmy, że w czasie, gdy dokonywaliśmy sprzedaży dysków twardych, przestrzegaliśmy wszystkich odpowiednich przepisów dotyczących kontroli eksportu, uznaliśmy, że najlepszym rozwiązaniem będzie podjęcie współpracy z BIS i uregulowanie tej sprawy. Teraz idziemy dalej w pełni skoncentrowani na realizacji naszej zaawansowanej strategii technologicznej, mającej na celu wspieranie rosnącego zapotrzebowania na rozwiązania do masowego przechowywania danych."

Decydując się na współpracę z BIS oraz rozwiązanie tej sprawy poprzez ugodę, firma Seagate deklaruje, że wzięła pod uwagę szereg czynników, w tym ryzyko i koszt przedłużającego się postępowania sądowego z udziałem rządu USA, a także wielkość potencjalnej kary oraz chęć firmy do skupienia się na bieżących wyzwaniach biznesowych i długoterminowej strategii biznesowej.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2