reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Kitron
Przemysł elektroniczny |

Kitron z rekordowymi wynikami

Założony w 1960 roku norweski Kitron podał wyniki za pierwszy kwartał, wykazując w nich rekordowe przychody i zyski. Ze względu na silny popyt i dalsze łagodzenie ograniczeń w dostawach, dostawca EMS zwiększył swoje prognozy na rok 2023.

Przychody Kitronu w pierwszym kwartale 2023 roku wyniosły 190,6 mln euro. Stanowi to duży wzrost względem 140 mln euro wypracowanych w roku ubiegłym. Należy podkreślić, że wzrostowi uległy przychody w każdym sektorze rynku, a szczególnie silny zaobserwowano w obszarze elektryfikacji. 

Zysk operacyjny (EBIT) w pierwszym kwartale wyniósł 17,3 mln euro, w porównaniu do 7,9 mln w roku ubiegłym. EBITDA wyniosła z kolei 21,4 mln euro, w porównaniu do 11,7 mln w tym samym kwartale przed rokiem.

Portfel zamówień zakończył się na poziomie 586 mln euro, co oznacza wzrost o 35% w porównaniu z ubiegłym rokiem. Firma podaje, że wzrost był szczególnie silny w sektorach rynku Electrification oraz Defence & Aerospace.

"To był szósty z rzędu kwartał wzrostu przychodów i rentowności, napędzany rosnącym zapotrzebowaniem na elektronikę obejmującą automatyzację, mobilność, łączność i autonomię w sektorach elektryfikacji, przemysłu oraz obrony i lotnictwa. Cieszymy się, że wysoki stopień ich wykorzystania pozwolił na wygenerowanie rekordowo wysokiego wskaźnika EBIT. Spodziewamy się dalszej poprawy niektórych jednostek w drugim kwartale, w miarę postępu prac i pojawiania się nowych przedsięwzięć. Nasz silny portfel zamówień sprzyja dalszemu wzrostowi i spodziewamy się, że w drugim kwartale 2023 roku będziemy mogli utrzymać obecną trajektorię” – mówi w komunikacie prasowym Peter Nilsson, prezes Kitron.

Kitron zaktualizował również swoje prognozy na rok 2023. Odzwierciedla to dalsze wzmocnienie działalności bazowej. Dostawca EMS spodziewa się teraz za cały 2023 rok przychodów w wysokości od 700 do 800 mln euro. Zgodnie z nowymi prognozami, zysk operacyjny (EBIT) miałby wynieść od 60 do 75 mln euro.


reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama