reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Incap
Przemysł elektroniczny |

Incap ma za sobą solidny pierwszy kwartał 2023

Dostawca usług EMS ma za sobą mocny start zarówno pod względem przychodów, jak i rentowności. Firma informuje o przychodach w pierwszym kwartale w wysokości 72,7 mln euro, co stanowi wzrost o 36,2% w porównaniu z tym samym okresem w roku ubiegłym.

Otto Pukk, prezes i dyrektor generalny Incap Corporation, mówi w komunikacie prasowym, że na silny wzrost wpłynął zwiększony popyt na elektronikę. Wpłynęły na niego również wcześniejsze inwestycje firmy w dodatkowe moce produkcyjne w jej zakładach.

Rentowność Incap Corporation pozostała na dobrym poziomie z EBIT wynoszącym 15,5% przychodów. Oznacza to, że zysk operacyjny firmy w tym okresie wyniósł 11,3 mln EUR, w porównaniu do 6,8 mln EUR w roku ubiegłym. Zysk netto w tym okresie wyniósł 8,4 mln euro, czyli wzrósł o 53,4% z 5,5 mln euro wypracowanych w pierwszym kwartale 2022 roku.

Incap, jak wcześniej informowano, rozszerza swoją produkcję w Indiach o trzecią fabrykę. Projekt rozbudowy jest już w końcowej fazie - rozpoczęto budowę rampy produkcyjnej. Nowa fabryka doda około 8 500 m2 powierzchni.

"Kontynuowaliśmy również inwestycje w naszych pozostałych fabrykach. W Estonii otworzyliśmy nową linię produkcyjną w Kuressaare, zwiększając ogólną zdolność produkcyjną fabryki w zakresie SMT o ponad 50%. Na Słowacji, gdzie wzrosła liczba naszych klientów i poszerzyło się nasze portfolio produktów, zwiększyliśmy powierzchnię produkcyjną fabryki o 1 200 metrów kwadratowych poprzez przekształcenie obecnej przestrzeni magazynowej w zakładzie w powierzchnię produkcyjną i budowę nowego magazynu" – mówi Otto Pukk w przeglądzie biznesowym.

Wcześniej w kwietniu Incap ogłosił, że jeden z jego największych klientów przełożył niektóre zamówienia z 2023 r. na 2024 r., w wyniku nagromadzenia zbyt wysokich poziomów zapasów, jako że wzrost jest wolniejszy niż początkowo prognozowano.

"Obecnie ściśle z nimi współpracujemy, dostosowując nasze wolumeny produkcji, aby pomóc im w zredukowaniu poziomu zapasów, co naturalnie wpłynie na nasze przychody w 2023 roku" – kontynuuje prezes.

W chwili obecnej Incap szacuje, że jego przychody i zysk operacyjny (EBIT) w 2023 roku będą niższe niż w 2022 roku.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama