reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Podwyżki dla pracowników koreańskiej fabryki

O ponad 20% wzrosły od kwietnia wynagrodzenia zasadnicze pracowników firmy SK hi-tech battery materials Poland w Dąbrowie Górniczej – podaje w aktualnościach NSZZ „Solidarność”.

Podwyżki w wysokości od 700 do 1000 zł brutto. wynegocjowali tamtejsi związkowcy. Jak podkreśla NSZZ „Solidarność”, większość pracowników otrzymała 800 zł brutto.  Porozumienie podpisano 12 kwietnia. 

„Gdy zaczynaliśmy rozmowy, zarząd zaproponował podwyżki procentowe, które przełożyłyby się na kwoty wynoszące od 350 zł brutto do 500 zł brutto. Nie chcieliśmy się na nie zgodzić i zaczęliśmy negocjować wyższe stawki. Gdyby nie było „Solidarności”, tych rozmów nie miałby kto poprowadzić, a w życie weszłyby podwyżki w wysokości ustalonej przez pracodawcę” – mówiła cytowana na stronie NSZZ „Solidarność” Joanna Paryż, przewodnicząca zakładowej „Solidarności”.

Uruchomiony w 2021 roku zakład SK hi-tech battery materials Poland w Dąbrowie Górniczej zatrudnia 450 osób. Produkowane są tam separatory, będące kluczowym elementem akumulatorów litowo-jonowych. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama