reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Elocity
Przemysł elektroniczny |

Rozwiązań Elocity coraz więcej w Polsce

Od początku roku Evertiq już kilkukrotnie pisał o nowych kontraktach polskiej firmy oraz nawiązywanej przez nią współpracy. Teraz na technologię Elocity postawiła polska sieć hoteli Arche.

Jak napisano w komunikacie prasowym, hotele Arche zadbają o elektromobilnych gości, a Elocity dostarczy zaplecze technologiczne. Arche to jedna z największych polskich sieci hoteli, w ramach której obecnie funkcjonuje 16 obiektów, a trzy kolejne zostaną otwarte niebawem. Wszystkie obiekty należące do Arche są wyposażone są w panele fotowoltaiczne, dlatego zainteresowanie zeroemisyjnym transportem wydaje się naturalnym krokiem w strategii marki.

„Zwrot branży motoryzacyjnej ku elektromobilności to coś, czego już nie da się zawrócić” - mówi w komunikacie prasowym Rafał Warda, dyrektor generalny Arche Hotel Poloneza. „Mając na uwadze komfort naszych gości, zwłaszcza tych korzystających z pobytów długoterminowych, postanowiliśmy wyposażyć nasze obiekty w stacje ładowania. Do tej pory osoby przyjeżdżające do nas autami EV, szukały ich w pobliżu hoteli. Teraz będą mogły ładować auta bezpośrednio na terenie obiektów.”

Pierwszym obiektem sieci z ogólnodostępną stacją ładowania aut elektrycznych będzie warszawski Arche Hotel Poloneza. Zasilane prądem z paneli fotowoltaicznych stacje będą ogólnodostępne, a jak zaznaczono w komunikacie prasowym, ceny ładowania atrakcyjne.

„Od początku naszym celem było to, by właściciele i zarządcy stacji wyposażonych  w software Elocity mogli dostosowywać infrastrukturę ładowania do swoich potrzeb” – mówi w komunikacie prasowym Michał Baranowski, CEO Elocity. „Ci, którzy do zasilania stacji korzystają z prądu pozyskanego z farm fotowoltaicznych czy instalacji PV, mogą modyfikować cennik  w zależności od intensywności operacji słonecznej czy aktualnej pory roku. To daje zupełnie nowe możliwości, nawet jeśli stacje ładowania są formą uzupełnienia podstawowego biznesu naszych klientów.”

Arche planuje wyposażyć większość swoich obiektów w stacje ładowania. Po Arche Hotel Poloneza w Warszawie następne w kolejności zapowiedziano: 

  • Arche Hotel Piła
  • Arche Hotel Wrocław
  • Arche Hotel Częstochowa
  • Arche Hotel Góra Kalwaria
  • Pałac i Folwark Łochów
  • Arche Dwór Uphagena Gdańsk

„W pierwszej kolejności punkty naszej sieci wyposażone będą w stacje AC, które pozwolą na komfortowe ładowanie auta w czasie pobytu w hotelach Arche.Jednak technologicznie już na tym etapie jesteśmy gotowi nie tylko na stopniowe zwiększanie liczby dostępnych stanowisk ładowania, ale także wprowadzenie stacji o dużej mocy” – zapowiada w komunikacie Rafał Warda, dyrektor generalny Arche Hotel Poloneza.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2