reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© VELUX
Przemysł elektroniczny |

Velux uruchamia produkcję systemów kontroli okien na Ukrainie

Duński producent okien dachowych uruchomił na Ukrainie produkcję nowego produktu – innowacyjnego urządzenia elektrycznego VELUX Touch, przeznaczonego do sterowania urządzeniami elektrycznymi z portfolio marki. Produkt będzie produkowany wyłącznie na Ukrainie w zakładach produkcyjnych firmy Jabil w Użgorodzie.

Velux Touch to produkt, który charakteryzuje się prostym interfejsem użytkownika z zaawansowanymi możliwościami zdalnego sterowania, pozwalającymi na kontrolę światła dziennego i świeżego powietrza dla zapewnienia komfortowych warunków w pomieszczeniach.

"Wytwarzanie produktów VELUX na Ukrainie jest dla nas pierwszym tego typu przedsięwzięciem i jesteśmy dumni z korzyści, jakie może ono przynieść ukraińskiemu narodowi i gospodarce w tych trudnych czasach" – powiedział Yuriy Tkachenko, dyrektor generalny VELUX Ukraina. "Cieszymy się, że klienci, którzy korzystają z naszego najnowocześniejszego urządzenia do wentylacji i ochrony przed słońcem poprzez świetliki dachowe, będą mogli teraz zobaczyć na swoim produkcie etykietę "Made in Ukraine". Ponadto mamy nadzieję, że nasza decyzja o produkcji na Ukrainie będzie przykładem dla innych firm."

Duński Velux działa na Ukrainie od ponad 20 lat, pomimo wybuchu wojny nie wycofał się z zaatakowanego przez Rosję kraju. Należy podkreślić, że nawet 2015 roku, w związku z trwającymi walkami o Donbas, Grupa Velux wstrzymała działalność swojego zakładu w Rosji, a po wybuchu wojny na dużą skalę w 2022 roku całkowicie zaprzestała działalności na rynku rosyjskim i białoruskim, zamykając tam swoje spółki handlowe.

Jak podaje firma w komunikacie prasowym, partnerstwo z Jabilem na rynku ukraińskim rozpoczęło się w 2015 roku, a specjaliści firmy włączyli się również w prace nad rozwojem nowego produktu Velux Touch. 

"Z powodzeniem przeszliśmy od produkcji prostych rozwiązań dla portfolio elektroniki VELUX do uruchomienia linii produkcyjnej dla w pełni zmontowanego, gotowego do użycia produktu – to wielkie osiągnięcie dla nas wszystkich" – powiedziała Natalija Marković, Senior Business Unit Manager w firmie Jabil. "Velux Touch to innowacyjny produkt, który został opracowany przez naszych programistów z Tajwanu, Belgii i USA. Dziś produkcja została pomyślnie uruchomiona i życzymy Veluxowi osiągnięcia imponujących wyników sprzedaży."


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama