reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Varta AG via Youtube
Przemysł elektroniczny |

VARTA AG zlikwiduje około 240 miejsc pracy w 2023 r.

Po latach silnego wzrostu i związanej z nim rozbudowy mocy produkcyjnych i personelu niemieckie przedsiębiorstwo założone w 1887 roku jako AFA w Hagen poinformowało, że w ramach restrukturyzacji zlikwiduje w tym roku około 240 miejsc pracy w Niemczech.

Redukcja zatrudnienia ma nastąpić we wszystkich trzech niemieckich lokalizacjach Ellwangen, Nördlingen i Dischingen we wszystkich obszarach działalności firmy. VARTA zatrudnia obecnie około 4 700 pracowników na całym świecie.

Przedsiębiorstwo zajmuje się produkcją baterii i akumulatorów. Podczas II wojny światowej było ich jedynym dostawcą do niemieckich okrętów podwodnych. W Vartę zostało przekształcone w 1962 roku. 

Decyzję o programie restrukturyzacji niemieckie przedsiębiorstwo podjęło w marcu tego roku, chcąc wrócić na drogę stabilnego wzrostu. Trawiące branżę światowe kryzysy odbiły się w ostatnim czasie na wynikach firmy i spowodowały konieczność podjęcia zdecydowanych działań. Przede wszystkim wpływ na przedsiębiorstwo miał ogromny wzrost cen energii i surowców spowodowany wojną na Ukrainie, długotrwałe skutki pandemii COVID-19, a także słabnące zaufanie konsumentów spowodowane światowymi kryzysami.

Varta podaje w komunikacie prasowym, że jej kierownictwo rozpoczęło już rozmowy z przedstawicielami pracowników w celu ustalenia szczegółów i określenia planów. 

"Jesteśmy świadomi naszej odpowiedzialności wobec naszych pracowników oraz regionu i traktujemy ją bardzo poważnie, szczególnie w obecnej, niepewnych gospodarczo czasach. Mamy przy tym wyraźne ambicje, żeby tak ukształtować specyfikację planu restrukturyzacji, aby zabezpieczyć przyszłość naszego przedsiębiorstwa, jednocześnie zachowując jak najwięcej miejsc pracy" – mówił w komunikacie prasowym dr Markus Hackstein, przewodniczący zarządu VARTA AG.

Program restrukturyzacji ma na celu obniżenie kosztów związanych z kadrami o około 800 pełnych etatów w całym przedsiębiorstwie. Ponad 400 z nich zostanie zredukowanych na skutek wygaśnięcia umów czasowych, rotacji oraz redukcji w lokalizacjach międzynarodowych. W ciągu najbliższych dwóch lat w Niemczech ma zostać zlikwidowanych około 390 miejsc pracy. W 2023 roku redukcja etatów wyniesie około 240, a w 2024 roku kolejne 150 miejsc pracy zostanie przeniesionych do międzynarodowych lokalizacji firmy.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2