reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Farasis Energy
Przemysł elektroniczny |

Turcja nie odpuszcza w globalnym wyścigu

Siro, spółka joint venture Farasis Energy oraz tureckiej, globalnej marki od technologii związanych z mobilnością Togg, rozpoczęła z dniem 31 marca produkcję w nowym zakładzie Gemlik w Turcji.

Siro, spółka joint venture Farasis Energy i tureckiej globalnej marki technologii związanych z mobilnością Togg, rozpoczęła z dniem 31 marca produkcję w nowym zakładzie Gemlik w Turcji.

Jak podano w komunikacie prasowym, z wydajnością 3 GWh/a produkowane będą moduły i pakiety baterii oparte na wysokowydajnej technologii litowo-jonowej opracowanej przez Farasis Energy. Szacuje się, że do 2031 roku roczna zdolność produkcyjna zakładu wzrośnie do 20 GWh/a.

Siro zaopatruje firmę Togg, klientów Farasis Energy Europe, a także własnych klientów z branży motoryzacyjnej, zastosowań przemysłowych i rozwiązań stacjonarnego magazynowania energii.

Nowy zakład w tureckim Gemlik został zbudowany w około 1,5 roku, a jego powierzchnia wynosi 26 000 m². Obecnie zatrudnionych w nim jest ponad 300 osób.

W komunikacie prasowym zaznaczono też, że równolegle z planami rozwoju oddziału w Gemlik, budowane jest również centrum badawczo-rozwojowe wraz z linią produkcyjną prototypów z siedzibą w Bilisim Vadisi, niedaleko Gebze.

"W dziedzinie technologii akumulatorów stale pojawiają się nowe rozwiązania, a my musimy trzymać rękę na pulsie, aby zaoferować naszym klientom najlepsze możliwe rozwiązania. Dlatego badania i rozwój mają w Siro wysoki priorytet." – mówił w komunikacie prasowym Gürcan Karakas, prezes Siro i dyrektor generalny Togg.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama