reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Solaris
Przemysł elektroniczny |

183 elektryczne Solarisy już w Oslo

W styczniu 2022 roku Solaris podpisał umowę z Unibuss AS na dostawę 183 elektrycznych Urbino. Kontrakt opiewał na około 100 mln euro i był jak dotąd największym, jednorazowym zamówieniem na pojazdy bateryjne w historii Solarisa.

183 elektryczne, przegubowe Urbino 18,75 electric zamówił Unibuss AS. Elektryczne Solarisy będą jeździły po ulicach Oslo, które dąży do bycia całkowicie bezemisyjnym miastem pod względem transportu publicznego. 

„Zakończyliśmy właśnie dostawy największego w historii naszej firmy kontraktu na autobusy elektryczne. Fakt, że będą jeździć właśnie po ulicach Oslo, miasta, które już wkrótce będzie posiadało całkowicie bezemisyjny system transportu publicznego, to dla nas szczególny powód do dumy. Dziękujemy Unibuss AS za zaufanie!” – podkreślił w komunikacie prasowym Sverre Skaar, Dyrektor Zarządzający spółki Solaris Norge AS.

Jak podaje Solaris w komunikacie prasowym, dostarczone Urbino 18,75 electric zostały wyposażone w baterie nowej generacji o pojemności ponad 520 kWh. Ładowane są za pomocą złączy typu plug in, zaś centralny silnik trakcyjny ma moc 240 kW. 

„Jako Unibuss AS jesteśmy naprawdę zadowoleni z dostawy autobusów do tego imponującego projektu, który jest dla nas prawdziwym kamieniem milowym na drodze do osiągnięcia naszego celu: posiadania w 100% elektrycznych autobusów miejskich w naszej flocie do połowy 2025 roku. Solaris wykonał gruntowną i solidną pracę, dostarczając całe zamówienie dokładnie na czas rozpoczęcia działalności (16 kwietnia 2023) i to w bardzo wymagającym środowisku łańcucha dostaw. Teraz liczymy na to, że lokalny norweski zespół Solaris Norge będzie utrzymywał i serwisował autobusy w doskonały sposób, ponieważ mamy przed sobą kolejne 12 lat współpracy. Nie mogę się doczekać!” – powiedział w komunikacie prasowym Henrik Anderberg, dyrektor techniczny Unibuss AS.

Solaris i Unibuss AS współpracują od 2006 roku. Jak podaje Solaris, od tego czasu norweski przewoźnik zamówił ponad 400 autobusów. W całej Norwegii natomiast jeździ już ponad 700 solarisów. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2