reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Northvolt Scania
Przemysł elektroniczny |

Northvolt i Scania prezentują baterię do ciężkich samochodów ciężarowych

Firmy Northvolt i Scania zaprezentowały wspólnie opracowane ogniwo baterii dla ciężkich pojazdów elektrycznych. W testach walidacyjnych ogniwo litowo-jonowe wykazało żywotność skutkującą zdolnością do zasilania pojazdów ciężarowych przez 1,5 miliona kilometrów.

Ogniwa produkowane są w północnej Szwecji przy użyciu energii elektrycznej nie pochodzącej z paliw kopalnych, a ich ślad węglowy jest w przybliżeniu o jedną trzecią mniejszy niż w przypadku porównywalnej branży. 

W 2017 r. firmy Scania i Northvolt połączyły siły w celu opracowania i komercjalizacji ogniwa akumulatorowego dla ciężkich pojazdów użytkowych. Teraz partnerstwo i ścisła współpraca przyniosły efekty, ponieważ ogniwo jest produkowane w ogromnej fabryce Northvolt Ett w północnej Szwecji. Ponadto jeszcze w tym roku Scania zainauguruje działalność nowej fabryki akumulatorów w Södertälje w Szwecji, gdzie ogniwa akumulatorowe będą montowane w zestawy akumulatorów na potrzeby rozpoczęcia produkcji ciężkich elektrycznych samochodów ciężarowych.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama