reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Emitech
Biznes |

Emitech inwestuje 10 mln euro w homologację pojazdów i kwalifikację dużych systemów

Emitech , kluczowy francuski gracz w zakresie testów środowiskowych w celu zapewnienia zgodności z obowiązującymi normami i przepisami, ogłosił dziś otwarcie swojego nowego centrum testowego poświęconego kompatybilności elektromagnetycznej (EMC) sprzętu elektronicznego, jak jak również homologacja pojazdów i kwalifikacja dużych systemów.

Emitech specjalizują się w testach środowiskowych, poddając sprzęt naprężeniom typowym dla rzeczywistych warunków, takich jak ekstremalne temperatury, wysoka wilgotność, wibracje, wstrząsy, kurz, korozja i inne czynniki środowiskowe w celu oceny ich zgodności.

Nowe centrum testowe posiada największą (27 m x 18 m x 10,5 m) i najnowszą klatkę Faradaya zbudowaną we Francji. Ta placówka jest przeznaczona do testowania kompatybilności elektromagnetycznej (EMC), aby zapewnić, że sprzęt elektroniczny współpracuje ze sobą bez zakłóceń. Służy do zaspokojenia potrzeb homologacji (UN ECE R10) szerokiej gamy pojazdów, a także do kwalifikacji dużych układów.

Centrum posiada hamownię podwoziową z napędem na 2 lub 4 koła , służącą do testowania pojazdów gotowych do jazdy, która może symulować prędkość do 120 km/h i prędkość wiatru do 60 km/h, przy rozstawie osi do 6 metrów i nośność do 6 ton na oś, umożliwiająca przeprowadzenie kampanii testowych na ciągnikach siodłowych lub sprzęcie rolniczym.

Obiekt obejmuje różne udogodnienia, aby pomieścić wszystkie obecne i przyszłe motoryzacje : silniki spalinowe benzynowe lub wysokoprężne, mikrohybrydy, hybrydy i akumulatory hybrydowe, energię elektryczną i wodór. Posiada również dużą przestrzeń ładunkową, która może utrzymać do 40 ton , co pozwala na umieszczenie maszyn budowlanych i sprzętu o dużym tonażu i objętości, spotykanych w różnych sektorach obrony , lotnictwa, kolei, energetyki jądrowej i przemysłu.

Ta nowa inwestycja o wartości 10 milionów euro jest częścią strategii Grupy Emitech mającej na celu wspieranie zrównoważonej mobilności. Wzmacnia umiejętności Grupy w ocenie urządzeń zapobiegających zanieczyszczeniom za pomocą środków Euro6 i Euro7, aby wspierać producentów i dostawców sprzętu w ich celach związanych z obniżaniem emisji zanieczyszczeń. Rozwiązania testowe i inżynieryjne Grupy Emitech obejmują również podzespoły pojazdów, takie jak akumulatory litowo-jonowe, wodorowe ogniwa paliwowe, układy napędowe itp.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama