reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Freyr
Przemysł elektroniczny |

Freyr Battery współpracuje z czterema głównymi partnerami przemysłowymi

Norweski producent baterii Freyr rozpoczął rozmowy na temat potencjalnej koalicji strategicznej z Glencore Plc, Caterpillar Inc, Siemens AG i Nidec Corporation w celu dążenia do zwiększenia skali zrównoważonych rozwiązań dotyczących baterii w Europie, Ameryce Północnej i poza nią.

Według Freyra, ten niewiążący sojusz może ustanowić zasady obejmujące wspólną wizję technologii akumulatorowej jako krytycznej dla transformacji energetycznej, zobowiązanie do wspólnego zwiększenia skali wdrażania baterii w Europie, Ameryce Północnej i poza nią. Ponadto firmy mogą dążyć do współpracy w zakresie opracowywania nowatorskich rozwiązań i oferty usługowej, jak również rozwoju solidnych, zrównoważonych i okrężnych łańcuchów dostaw materiałów i technologii akumulatorowych.

– Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z ogłoszenia powstania tej nowej globalnej koalicji strategicznej z czterema czołowymi światowymi firmami przemysłowymi i energetycznymi – mówi w komunikacie prasowym współzałożyciel i dyrektor generalny Freyr, Tom Einar Jensen. – To ogłoszenie stanowi ważny pierwszy krok dla Freyr i naszych czterech potencjalnych globalnych partnerów, gdy rozpoczynamy tę komercyjną inicjatywę.

CEO kontynuuje, że wizją firmy dla tej koalicji jest przyspieszenie transformacji energetycznej w kluczowych sektorach poprzez skalowanie produkcji czystych baterii z obecnie rozwijanych gigafactories Freyr, a także wspólne wyłanianie i rozwijanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych.

Po formalnym utworzeniu, strategiczna koalicja partnerów powinna ułatwić zbadanie wzajemnych obszarów zainteresowania w całym łańcuchu wartości baterii. Potencjalne obszary współpracy handlowej obejmują produkcję ogniw akumulatorowych, integrację pakietów i modułów oraz rozwiązania w zakresie recyklingu/wycofania z eksploatacji.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1