reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ZTM Kraków via Portal Samorządowy
Przemysł elektroniczny |

Sieć ładowarek elektryków w latarniach?

Kraków przygotowuje modernizację oświetlenia ulicznego w formule partnerstwa publiczno-prywatnego, w ramach którego planuje stworzenie systemu stacji do ładowania pojazdów elektrycznych z wykorzystaniem latarni LED – pisze Portal Samorządowy, powołując się na słowa wiceprezydenta Krakowa Andrzeja Kuliga.

Pojedyncze punkty ładowania będą niewielkimi urządzeniami zintegrowanymi z lampami ulicznymi, za ich pomocą osoby prywatne będą mogły ładować m.in. rowery czy hulajnogi, a także samochody w trybie wolnym.

Kulig zwrócił uwagę na lekkość i niską cenę takich słupów, a także zapowiedział, że tego typu ładowarki mogą się pojawić poza centrum miasta, tam gdzie mieszkańcy zgłoszą taką potrzebę.

System wciąż jest opracowywany. Żeby był jak najbliżej mieszkańców Krakowa i ich potrzeb, Zarząd Dróg Miasta Krakowa opracował specjalny internetowy formularz, za pomocą którego mieszkańcy będą mogli zgłaszać propozycje lokalizacji latarni wyposażonych w moduł umożliwiający ładowanie pojazdów elektrycznych – pisze dalej Portal Samorządowy.

W latach 2024-2025 w Krakowie ma zostać przeprowadzona modernizacja oświetlenia ulicznego. Władze miasta zakładają, że przy okazji przeprowadzono by budowę sieci ładowarek. Do wymiany wytypowano 19,6 tys. przestarzałych sodowych lamp ulicznych które mają zostać zastąpione przez energooszczędne lampy LEDowe. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama