reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© NOTE
Przemysł elektroniczny |

NOTE przejmuje zakład elektroniki w Bułgarii

Szwedzki dostawca EMS NOTE rozszerza swoją działalność poza rodzimy rynek. Dzięki przejęciu wszystkich udziałów w bułgarskim producencie elektroniki ATM Electronics, firma zwiększy swój potencjał produkcyjny.

Szwedzka firma stwierdza w komunikacie prasowym, że nowy zakład w Bułgarii ma zaspokoić szybko rosnące zapotrzebowanie na opłacalną produkcję w bliskiej odległości od europejskich klientów.

ATM Electronics stawia na długotrwałą współpracę z klientami, wysoką jakość i wysoką terminowość dostaw, podobnie jak NOTE. Główne działania w Sofii prowadzone są w nowoczesnych pomieszczeniach, w pełni przystosowanych do produkcji elektroniki. Montaż elektroniki odbywa się w dużych seriach w pobliskim Petrich, a firma zatrudnia obecnie około 80 pracowników.

Klientami bułgarskiej firmy są zarówno duże międzynarodowe firmy przemysłowe, jak i klienci lokalni. Model biznesowy opiera się obecnie na przetwarzaniu materiałów - komponentów elektronicznych - będących własnością klientów. Oznacza to, że sprzedaż firmy składa się zasadniczo z usług (wartość dodana) bez materiałów.

NOTE podaje, że spółka spodziewa się, iż w najbliższych latach popyt na produkcję elektroniki w Europie będzie się wciąż silnie rozwijał. Dlatego szwedzka spółka widzi duże możliwości znacznego rozwoju zarówno produkcji w ATM Electronics, jak i jednoczesnego zwiększenia oferty dla klientów, tak aby obejmowała ona również kompletne PCBA i produkty (rozwiązania "pod klucz").

"NOTE kontynuuje zdecydowany wzrost. Jesteśmy entuzjastycznie nastawieni do tej akwizycji, która oprócz wzbogacenia grupy o kolejny rentowny zakład, rozszerza również nasze możliwości produkcyjne w Europie Wschodniej. Widzimy wielką wartość w tym, że teraz rozszerzamy możliwości oferowania naszym obecnym klientom zaawansowanej produkcji elektroniki w bardzo opłacalnej części Europy. Wraz z obecnymi klientami, pracownikami i kierownictwem w Bułgarii, z niecierpliwością czekamy na dalszy rozwój działalności i kontynuację naszej podróży w kierunku zyskownego wzrostu" – mówił w komunikacie prasowym Johannes Lind-Widestam, dyrektor generalny i prezes NOTE.

NOTE przejmie ATM Electronics za około 36 mln SEK (3,16 mln EUR). Obecny główny właściciel, Sergej Shardin, będzie nadal pełnił funkcję dyrektora generalnego firmy. 

"Widzę wielkie korzyści dla nas i naszych klientów, które wynikają z tego, że właśnie staliśmy się częścią NOTE – nie tylko po stronie zakupowej. Mamy mocne relacje z klientami i cieszę się na dalszy rozwój naszych zakładów w Sofii i Petrich wraz z innymi jednostkami NOTE" – powiedział w komunikacie prasowym Sergej Shardin, prezes zarządu ATM Electronics OOD.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama