reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Solaris
Przemysł elektroniczny |

Elektryczne autobusy Solarisa będą jeździły we Francji

Solaris Bus & Coach został wybrany jako potencjalny dostawca autobusów elektrycznych i trolejbusów do Francji – napisano w komunikacie prasowym.

Dwa modele produkowane przez Solarisa – Trollino 18 i Urbino 18 electric – zostały wybrane przez Związek Publicznych Grup Zakupowych UGAP i będą odtąd przez 24 miesiące dostępne dla przewoźników bez dodatkowej procedury przetargowej. Okres obowiązującej umowy jest możliwy do przedłużenia. 

W komunikacie prasowym napisano, że w drugiej połowie marca podpisana została umowa ramowa w ramach przetargu „Pojazdy komunikacji miejskiej z napędem elektrycznym typu minibus, autobusy i mini samochody do pozyskania, wariantów i realizacji usług dodatkowych”, ogłoszonego przez UGAP (L'Union des groupements d'achats publics, Związek Publicznych Grup Zakupowych). Podczas przetargu brano pod uwagę cenę, wartość techniczną, koszty użytkowania, jakość obsługi, a także wykonanie produktu w zakresie respektowania zrównoważonego rozwoju.

„Jesteśmy dumni, że uzyskaliśmy referencje od UGAP. Bardzo cieszymy się na możliwość oferowania dwóch modeli z naszego szerokiego portfolio bezemisyjnych pojazdów: przegubowego trolejbusu Trollino 18 oraz przegubowego autobusu elektrycznego Urbino 18 electric. Francja to jeden z rynków, na których nasza firma chce w sposób szczególny rozwinąć działania sprzedażowe w najbliższych latach. Tym bardziej doceniamy możliwość bezpośredniego zaprezentowania naszych doskonałych, nowoczesnych produktów” – mówił w komunikacie prasowym Olivier Michard, Członek Zarządu ds. Sprzedaży, After Sales i Marketingu.

Do tej pory Solaris dostarczył przewoźnikom w całej Europie ponad 1 800 autobusów elektrycznych i 2 000 trolejbusów o różnych długościach i konfiguracjach. 

L'Union des groupements d'achats publics (UGAP) jest francuską instytucją publiczną nadzorującą zakupy publiczne w kraju.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2