reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Elocity
Przemysł elektroniczny |

Samowystarczalne stacje ładowania w Polsce?

KENO Energy, producent konstrukcji montażowych, rozdzielnic przyłączeniowych oraz dystrybutor systemów fotowoltaicznych, oraz polska spółka z branży emobility - Elocity nawiązały współpracę.

Współpraca Elocity i KENO Energy oznacza dostęp do rozwiązań wspierających energetyczną autonomię. W komunikacie prasowym podkreślono, że zrównoważony rozwój w życiu prywatnym i w biznesie, rozwiązania proklimatyczne  i dążenie do samowystarczalności energetycznej nie są już modą, lecz koniecznością. Dlatego teraz na platformie zakupowej KENO Energy przeznaczonej dla klientów biznesowych pojawiły się również stacje ładowania aut elektrycznych.

„Przyglądając się temu, jak rozwija się świadomość ekologiczna, uważamy, że zintegrowanie fotowoltaiki z elektromobilnością to naturalna kolej rzeczy” – mówił w komunikacie prasowym Paweł Szymanek, Product Manager EV & ESS KENO Energy. „Dlatego też oferujemy naszym Klientom kompleksowe rozwiązania, umożliwiające tworzenie sprawnie działających struktur ułatwiających prowadzenie bardziej ekologicznego życia.”

Jak czytamy w komunikacie prasowym, energia pochodząca z modułów fotowoltaicznych po przekształceniu z prądu stałego na prąd zmienny jest wykorzystywana w wewnętrznej sieci elektrycznej, a zastępując prąd sieciowy od operatora zasila właściwie wszystkie urządzenia, które wymagają podłączenia do gniazdka. Jednak taki system przynosi często straty dla użytkownika, ponieważ jeśli wyprodukowanej energii jest więcej, niż wymaga tego zużycie, nadwyżki są odsyłane do sieci. 

KENO Energy postanowiło uchronić użytkowników przed stratami i opracowało inne rozwiązanie – domy i budynki, wyposażone  w panele fotowoltaiczne, będą mogły użytkować zgromadzoną energię na potrzeby ładowania aut elektrycznych, co jak napisano w komunikacie, ma zwielokrotnić korzyści płynące z paneli PV.

W realizacji tego pomysłu ma pomóc Elocity, dostarczając oprogramowanie i rozwiązania i rozwiązania technologiczne do stacji oferowanych przez KENO Energy.

„Dzięki naszemu doświadczeniu i wsparciu montaż przydomowych stacji, zarządzanie nimi czy rozliczanie ładowań aut służbowych w domach pracowników stają się coraz prostsze” – wyjaśnia Agnieszka Nocuń, CFO Elocity. „Cieszymy się, że firmy takie jak KENO Energy obserwują dynamiczny rozwój rynku elektromobilności i dostrzegają potencjał jego integracji z własną ofertą. Z efektów korzystają nie tylko klienci prywatni, ale przede wszystkim firmy zorientowane na zeroemisyjność i dekarbonizację swojej floty.” 

Podobnie, jak Agnieszka Nocuń, uważa Paweł Szymanek, Product Manager EV & ESS KENO Energy, który zaznacza, że rozwojowi elektromobilności sprzyjają zmiany prawne, co wkrótce może zaowocować “przewrotem” w branży automotive i upowszechnieniem aut EV.  

„Warto więc być gotowym na szybko rosnący popyt na stacje ładowania samochodów elektrycznych” – mówił w komunikacie Szymanek.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1