reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 08 lipca 2010

Chiński koncern Chery przejmie FSO Żerań

Jak poinformował „Dziennik Gazeta Prawna” koncern Chery zajmie się w Polsce produkcją modelu QQ. QQ to kopia popularnego Daewoo Matiza.
Chery zamierza kupić od UkrAwto pakiet kontrolny akcji FSO Żerań. Z ustaleń „DGP" wynika, że może się to stać jeszcze w tym półroczu.

Chery to obecnie jeden z największych producentów samochodów w Chinach. Kontrolowana przez państwo firma w 2009 r. tylko w Chinach wyprodukowała przeszło 508 tys. samochodów.

Wiadomo, że zakładem w Żeraniu zainteresowany był również indyjski Tata. Ta firma poszukiwała na Starym Kontynencie miejsca do produkcji elektrycznego modelu Nano. Auto, okrzyknięte najtańszym na świecie, będzie jednak produkowane nie w Polsce, a w norweskiej fabryce w Miljoe. W takiej sytuacji chińska firma Chery jest niemal pewniakiem do przejęcia akcji FSO.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2