reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Paul Sakuma AMD
Biznes |

Samsung i AMD rozszerzają strategiczną umowę licencyjną IP

Firmy Samsung Electronics i AMD podpisały wieloletnie przedłużenie umowy, na mocy której wprowadzą wiele generacji wysokowydajnych i energooszczędnych rozwiązań graficznych AMD Radeon do rozszerzonego portfolio układów SoC Samsung Exynos.

Dzięki rozszerzeniu licencji, Samsung uważa, że będzie mógł wprowadzić jakość grafiki na poziomie konsoli oraz zoptymalizowane zużycie energii do większej liczby urządzeń mobilnych, oferując tym samym niesamowicie wciągające i długotrwałe wrażenia z gry.

"Razem z AMD, Samsung rewolucjonizuje grafikę dla urządzeń mobilnych, włączając w to naszą ostatnią współpracę, która wprowadziła możliwości ray tracingu do procesorów mobilnych po raz pierwszy w branży," mówi Seogjun Lee, wiceprezes wykonawczy ds. rozwoju procesorów aplikacyjnych (AP) w Samsung Electronics, w komunikacie prasowym. "Czerpiąc z naszego technologicznego know-how w projektowaniu rozwiązań o ultra niskim poborze mocy, będziemy nadal napędzać ciągłe innowacje w mobilnej przestrzeni graficznej".
Samsung i AMD po raz pierwszy ogłosiły swoje partnerstwo w celu licencjonowania architektury graficznej AMD

RDNA jeszcze w 2019 roku, co doprowadziło do wspólnego opracowania Samsung Xclipse, mobilnego procesora graficznego (GPU) opartego na architekturze AMD RDNA 2 w 2022 roku. 

"Jesteśmy podekscytowani, że Samsung wybrał szereg generacji naszej wiodącej, wysokowydajnej grafiki Radeon, aby rozwinąć kolejną generację rozwiązań Samsung Exynos" - dodaje David Wang, starszy wiceprezes Radeon Technologies Group w firmie AMD. "Rozszerzenie naszej współpracy z firmą Samsung jest świadectwem naszego silnego partnerstwa technologicznego i zaangażowania w dostarczanie najlepszych możliwych doświadczeń użytkownikom urządzeń mobilnych".


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1