reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Wurth Elektronik
Nauka i technologie |

Würth Elektronik otwiera Centrum Innowacji High-tech

Zapewnienie innowacji i wzrostu - to główne cele High-tech Innovation Center (HIC) firmy Würth Elektronik, które zostało oficjalnie otwarte w Monachium-Freiham 3 kwietnia 2023 roku. Nowy obiekt high-tech skupi się na partnerstwie z klientami, instytucjami badawczymi, start-upami i producentami półprzewodników.

W monachijskim High-tech Innovation Center na powierzchni 10 770 m² inżynierowie i naukowcy rozpoczęli pracę nad zaawansowanymi technologiami związanymi z łącznością bezprzewodową, czujnikami, modułami mocy, optoelektroniką, transformatorami mocy i niestandardowymi cewkami, zestawami projektowymi i rozwojowymi, a także będą prowadzili seminaria i współpracowali z Uniwersytetem Technicznym w Monachium.

Jak podano w komunikacie prasowym, w HIC zainwestowano również w duże pole testowe z dwoma komorami testowymi EMC, w których można badać kompatybilność elektromagnetyczną.

„Monachium to idealna lokalizacja dla zaawansowanych technologii" – powiedział podczas uroczystości Robert Friedmann, rzecznik zarządu Grupy Würth – "nie tylko ze względu na bliskość uniwersytetów i ważnych partnerów kooperacyjnych z branży półprzewodników." 

W nowym centrum zatrudnionych jest 250 pracowników, a 160 ekspertów z 29 krajów już teraz pracuje nad opracowaniem innowacyjnych rozwiązań. W komunikacie prasowym zaznaczono, że wszystkie miejsca pracy są wyposażone w duchu New Work, pomieszczenia sprzyjają kreatywności, a pracownicy mogą pracować w komunikacyjnej części wspólnej lub w kompletnym odosobnieniu. 

Oliver Opitz, kierownik budowy Würth Elektronik eiSos GmbH & Co, zapowiedział, że w kolejnej fazie powstanie kolejnych 250 miejsc pracy. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama