reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Cisco
Przemysł elektroniczny |

Amerykański gigant "fizycznie zniszczył" swoje zapasy w Rosji

Rosyjska Agencja Informacyjna TASS podała, że Cisco Systems, producent sprzętu sieciowego i oprogramowania, "fizycznie zniszczył" swoje zapasy w Rosji o łącznej wartości 1,86 mld rubli (23,34 mln USD) w związku z zakończeniem sprzedaży w styczniu 2023 roku.

Cisco niszczy w Rosji części zamienne do sprzętu o wartości 23,34 mln USD

W związku z napaścią Rosji na Ukrainę, amerykańskie przedsiębiorstwo sieciowe podjęło w marcu 2022 roku decyzję o wstrzymaniu wszelkiej sprzedaży w Rosji. TASS wskazało, nie podając jednak przyczyn, że Cisco w czerwcu 2022 zamknęło swoją działalność i opuściło rosyjski rynek. 

Rosyjska Agencja Informacyjna podaje, że zgodnie ze sprawozdaniami finansowymi Cisco Systems, amerykański gigant zniszczył w Rosji przede wszystkim części zamienne, a także inne mienie, w tym sprzęt IT. 

TASS zwrócił uwagę, że decyzję tą podjęto w sierpniu 2022 roku. Podyktowana była nie tylko zakończeniem sprzedaży, ale również zawieszeniem licencji i usług Cisco w Rosji oraz brakiem możliwości reeksportu. 

Cisco Systems, jak pisze TASS, początkowo zajmowało się serwisowaniem sprzętu w Rosji. Zauważono, że amerykańskie przedsiębiorstwo posiada w Federacji Rosyjskiej drugi podmiot prawny – Cisco Solutions. Za jego pośrednictwem  za pośrednictwem dystrybuowano sprzęt elektroniczny i telekomunikacyjny. Rosyjska Agencja Informacyjna nie posiada jednak wiedzy na temat mienia Cisco Solutions – nie wie co się stało z „własnością tej organizacji”. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama