reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© IntuitiveSurgical
Biznes |

Synektik z kolejnymi kontraktami

Polski giełdowy producent radiofarmaceutyków i dostawca zaawansowanych rozwiązań dla medycyny ma za sobą niezwykle udany rok, nie tylko zwielokrotnił przychody, ale również pobił rekordy sprzedaży. W 2023 roku Synektik nie zwalnia jednak tempa, a wręcz przeciwnie – w ciągu ostatnich dwóch tygodni zdążył już podpisać trzy nowe umowy.

Pod koniec marca Synektik poinformował o podpisaniu umowy z Powiatem Grodziskim na wykonanie dodatkowej sali operacyjnej w ramach istniejącego bloku operacyjnego wraz z uzupełniającym wyposażeniem, w Szpitalu Zachodnim im. św. Jana Pawła II przy ul. Dalekiej 11. Umowa opiewała na 5,7 mln zł netto.

Jak podkreślono w aktualnościach, Szpital Zachodni w Grodzisku Mazowieckim jest wielospecjalistycznym ośrodkiem, który zajmuje się kompleksową opieką nad pacjentami w zakresie lecznictwa zamkniętego w oddziałach zabiegowych i niezabiegowych, lecznictwa ambulatoryjnego obejmującego porady specjalistyczne, w tym postępowania rehabilitacyjnego oraz diagnostycznego. 

Kolejna umowa została podpisana z początkiem kwietnia i dotyczyła dostawy rezonansu magnetycznego 1,5T do Państwowego Instytutu Medycznego MSWiA w Warszawie. W kontrakcie opiewającym na 8,3 mln zł netto uwzględniono również prace budowlano-instalacyjne. Synektik na realizację zamówienia ma czas do stycznia 2024 roku. 

Najnowsza umowa polskiej spółki została podpisana w Czechach. System robotyczny do chirurgii małoinwazyjnej da Vinci został zamówiony przez szpital AGEL Nový Jičín. Wartość umowy wynosi 4,1 mln euro. Jak podano w aktualnościach, w kontrakcie uwzględniono sprzedaż, dostawę, instalację, uruchomienie zaawansowanego robota medycznego, a także przeszkolenia personelu i opieki serwisowej w ramach gwarancji oraz pogwarancyjnej opieki serwisowej na okres 8 lat.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama