reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Customcells
Przemysł elektroniczny |

Lilium i Customcells zwiększają produkcję ogniw

Lilium, twórca pierwszego całkowicie elektrycznego odrzutowca eVTOL, i Customcells zwiększają produkcję ogniw do akumulatorów Lilium, charakteryzujących się wysoką zawartością krzemu.

W związku z decyzją o zwiększeniu produkcji ogniw do akumulatorów Lilium, Customcells zobowiązał się do cotygodniowych dostaw ze swojego zakładu produkcyjnego w Tübingen w Niemczech. 

Linia produkcyjna będzie dostarczać tysiące ogniw rocznie i jest na dobrej drodze do spełnienia standardów branży lotniczej w zakresie identyfikowalności i kontroli procesu, wykorzystując połączenie standardowych procesów produkcji ogniw i procesu wstępnego litowania ogniw o wysokiej zawartości krzemu.

Lilium współpracuje również z Ionblox w zakresie swojej unikalnej technologii ogniw z anodą krzemową, która pozwala na uzyskanie większej gęstości energii i mocy w połączeniu z wysoką żywotnością cyklu. Po ogłoszeniu partnerstwa w 2021 roku, Customcells i Lilium zaczęły wykorzystywać proces wstępnego litowania, który wciąż jest jeszcze wdrażany do seryjnej produkcji. Proces ten polega na wprowadzaniu dodatkowego litu, co ma na celu zrekompensowanie utraty tego pierwiastka podczas pierwszego cyklu.

Ponadto Lilium jest na dobrej drodze do rozpoczęcia produkcji swojego samolotu jeszcze w tym roku i prognozuje, że pierwszy lot załogowy może odbyć się w drugiej połowie 2024 roku.

Ogłoszenie to jest następstwem ostatnich testów przeprowadzonych przez niezależne laboratorium, które wykazały 88% retencję energii w pełnowymiarowych prototypowych ogniwach baterii Ionblox opracowywanych dla Lilium Jet po 800 cyklach ładowania ze 100% głębokością rozładowania (cykle 1C/1C). Wyniki te przerosły oczekiwania, gdyż docelowo zakładano retencję energii na poziomie 80%.

"Wieloletnia współpraca rozwojowa pomiędzy Lilium i Customcells zakończyła się sukcesem: wspólnie udowodniliśmy wykonalność masowej produkcji wysokowydajnych baterii litowo-jonowych dla odrzutowców eVTOL. Teraz krok po kroku automatyzujemy naszą produkcję w kierunku produkcji dużych ilości" – mówił w komunikacie prasowym Dirk Abendroth, CEO Customcells Group.


reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama