reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ABB
Przemysł elektroniczny |

ABB inwestuje 170 mln USD w ekspansję

ABB przyspiesza swoją ekspansję na terenie Stanów Zjednoczonych, inwestując 170 mln USD w kilka różnych projektów i tworząc przy okazji kilkaset miejsc pracy.

ABB twierdzi, że jest zaangażowane w rozwój firmy na terenie USA poprzez zwiększenie inwestycji w swoją działalność związaną z elektryfikacją i automatyzacją. Inwestycja łącznie 170 mln USD w kilka różnych projektów w USA, ma być odpowiedzią ABB na zwiększony popyt. 

"Stany Zjednoczone są kluczowe dla sukcesu ABB jako rynek, który wciąż będzie się rozwijał i korzystał z naszego portfolio produktów, które umożliwiają przejście ku bardziej energooszczędnej przyszłości" – mówi w komunikacie prasowym Björn Rosengren, prezes ABB. – "Obecnie 85% sprzedaży ABB w USA pochodzi z produktów wytwarzanych lokalnie, co zapewnia klientom bardziej bezpieczny łańcuch dostaw i utrzymuje dobrze płatne miejsca pracy w przemyśle wytwórczym w Ameryce".

ABB wskazuje na niedawno uchwalone ustawy, takie jak Inflation Reduction Act, CHIPS Act oraz Infrastructure Investment and Jobs Act, jako główną przyczynę swojej decyzji o inwestowaniu w zdolności produkcyjne, systemy dystrybucji i innowacje technologiczne.

W New Berlin w stanie Wisconsin, ABB otworzy zakład produkcyjny Drives and Services, który zwiększy amerykańskie zdolności produkcyjne przemysłowych napędów elektrycznych, a klientom zapewni dodatkowe usługi. Biznes ten produkuje szereg rodzajów napędów i sterowników o zmiennej częstotliwości AC, które zmniejszają zużycie energii w budynkach i aplikacjach przemysłowych na rynku amerykańskim. Inwestycja typu greenfield o wartości prawie 100 mln USD ma zostać ukończona pod koniec 2024 roku i zastąpi sąsiedni, istniejący zakład, który zatrudnia około 720 pracowników. Oczekuje się, że inwestycja ta przyniesie 100 nowych miejsc pracy w ciągu najbliższych trzech lat.

Ponadto firma utworzy również 72 miejsca pracy w Auburn Hills w stanie Michigan poprzez ogłoszoną wcześniej rozbudowę swojej północnoamerykańskiej siedziby i zakładu produkcyjnego zajmującego się robotyką. Inwestycja o wartości 20 mln USD ma zostać ukończona przed końcem 2023 roku.

W tym roku ABB ma również otworzyć centrum dystrybucyjne Installation Products Division Northeast. Ta inwestycja o wartości ponad 4 mln USD przyniesie ponad 100 miejsc pracy w Lehigh Valley w Pensylwanii i jeszcze bardziej zregionalizuje globalny łańcuch dostaw ABB, co pomoże skrócić czas dostawy produktów elektryfikacji o wysokim zapotrzebowaniu nawet o 50%.

W Kolumbii, w Karolinie Południowej, ABB chce z kolei otworzyć zakład produkcji ładowarek do pojazdów elektrycznych – z możliwością budowy do 10 000 ładowarek rocznie, o mocy od 20kW do 180kW. Ta inwestycja ABB w e-mobility przyniesie kolejnych ponad 100 nowych miejsc pracy. 


reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama