reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Signify
Przemysł elektroniczny |

Grupowe zwolnienia w zakładzie Signify w Pile

31 marca do Powiatowego Urzędu Pracy w Pile wpłynęło zawiadomienie o zwolnieniach grupowych w zakładzie Signify. Pracę ma stracić 370 osób, a cały proces potrwa od kwietnia do końca września.

„W tej chwili trwają negocjacje ze związkami zawodowymi. 31 marca odbyło się spotkanie, na którym ustaliliśmy ogólne zasady działania. Na pewno będziemy ściśle współpracować z Signify. Musimy się dowiedzieć, w jakich okresach wypowiedzenia będą zwalniani pracownicy. Musimy poznać ich kwalifikacje” – powiedziała w rozmowie z portalem asta24.pl Ewa Dorna, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Pile.

Portal asta24.pl, który jako pierwszy ujawnił informację dotyczącą zwolnień, napisał również, że urząd pracy ma wystąpić do Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej o dodatkowe środki na aktywizację zawodową zwalnianych pracowników.

„Zrobimy wszystko, co możliwe, by pomóc osobom zwalnianym. Na terenie Siginfy będzie punkt konsultacyjno-informacyjny, w którym dyżurować będzie pracownik urzędu pracy. Planujemy też spotkania z pracownikami, w trakcie których będą mogli dowiedzieć się o możliwościach aktywizacji zawodowej i o procedurze rejestracji w urzędzie pracy. Zrobimy także rozpoznanie wśród pracodawców w kwestii możliwości zatrudnienia przez nich zwalnianych przez Signify pracowników” – mówiła dalej w rozmowie z asta24.pl Ewa Dorna.

Zwolnienia mają szczególnie dotknąć pracowników produkcji, jednak nie ominą również kierowników średniego i wyższego szczebla zarządzania.

„Signify kontynuuje proces zmian technologicznych, dostosowanych do zapotrzebowania rynkowego i mających na celu przejście z produktów konwencjonalnych na energooszczędne produkty i systemy oświetleniowe LED oraz usługi. Elementem tej zmiany jest transformacja naszych zakładów produkcyjnych tak, by odpowiadały dzisiejszym i przyszłym potrzebom rynkowym. Podczas gdy rozwój innowacyjnych źródeł światła LED rekompensuje spadki sprzedaży konwencjonalnych produktów, to spada zapotrzebowanie na wiele stanowisk na liniach produkcyjnych tradycyjnego oświetlenia.” – odpowiedziała portalowi asta24.pl Małgorzata Dobosz, dyrektorka Komunikacji i Marketingu Signify Europa Wschodnia.

Holenderska międzynarodowa korporacja oświetleniowa, znana wcześniej jako Philips Lighting N.V, została utworzona w 2016 roku w wyniku wydzielenia działu. Signify w 2021 roku otworzyło w Pile czwarty zakład produkcyjnym, o czym Evertiq pisał tutaj. Teraz, w wyniku rozpoczętego procesu zmian, firma podjęła decyzję o szeregu zwolnień. Zapowiada jednak że będzie działała w sposób transparentny i otwarty wobec pracowników, związków zawodowych, a także innych zainteresowanych stron.

„Jako Signify rozumiemy wpływ zwolnień na naszych pracowników, ich rodziny i lokalną społeczność, dlatego będziemy wspierać wszystkich pracowników podczas tej zmiany” – mówiła dalej dla portalu asta24.pl Małgorzata Dobosz. – „Rozpoczęliśmy konsultacje ze związkami zawodowymi. Wszystkim pracownikom objętym zmianą zaproponujemy rozwiązanie stosunku pracy w trybie porozumienia stron oraz pakiety odprawowe, a także profesjonalne wsparcie w poszukiwaniu nowej pracy realizowane na zlecenie Signify przez specjalistyczną firmę zewnętrzną".

Zwolnienia mają dotknąć 370 osób, czyli 12% obecnej załogi zakładu w Pile. Będą przede wszystkim dotyczyły oddziału zajmującego się produkcją oświetlenia tradycyjnego. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama