reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Digi-Key
Biznes |

Digi-Key świętuje 50-lecie

Digi-Key Electronics jest firmą zapewniającą jedną z najszerszych na świecie ofert komponentów elektronicznych i produktów z dziedziny automatyki, które dostępne są do natychmiastowej wysyłki. Brian Holmer, burmistrz Thief River Falls, ogłosił dzień 3 kwietnia 2023 roku dniem firmy, by uczcić 50-lecie jej działalności oraz wspierania innowacji na całym świecie.

„Celebrując ten przełomowy rok, chcemy podziękować członkom naszego zespołu, klientom, partnerom, dostawcom i całej społeczności w Thief River Falls” – mówił w komunikacie prasowym Dave Doherty, prezes firmy Digi-Key – „Od 50 lat wspólnie osiągamy sukces dzięki Waszej pasji, poświęceniu i lojalności. Razem rozwijaliśmy się i doskonaliliśmy, stąd wiemy, że wszystkich nas czeka jeszcze bardziej świetlana przyszłość”.

Początek Digi-Key związany jest z postacią Ronalda Stordahla, który na początku lat 70. odkrył grupę przedsiębiorców i wynalazców. Połączyło ich zapotrzebowanie na małe zamówienia szerokiej gamy komponentów elektronicznych, ostatecznie napędzających rewolucję technologiczną wśród hobbystów elektroniki, a później również na rynku komercyjnym. Można więc powiedzieć, że Digi-Key od początku swojego istnienia bazuje na tym samym fundamencie.

Digi-Key z małego przedsiębiorstwa urosło do rangi globalnego, które zatrudnia 5 000 pracowników na całym świecie, posiada 929 tysięcy klientów, 2400 dostawców, a także niezliczoną ilość partnerów. Firma dystrybuuje nie tylko komponenty elektroniczne, ale również dostarcza cyfrowe rozwiązania i narzędzia przeznaczone dla inżynierów, projektantów oraz wytwórców w ponad 180 krajach.

Jak podano w komunikacie prasowym, w 2022 roku firma Digi-Key osiągnęła sprzedaż na poziomie 5,1 mld USD, realizując i wysyłając ponad 6,5 miliona zamówień na całym świecie, a w celu zwiększenia pojemności i nadążenia za gwałtownie rosnącym popytem, firma otworzyła również rozbudowane Centrum Dystrybucji Produktów (PDCe) o powierzchni ponad 200 tysięcy metrów kwadratowych, stanowiące jeden z największych magazynów w Ameryce Północnej.

„Jesteśmy zachwyceni, że możemy świętować 50-lecie Digi-Key Thief River Falls - w naszym rodzinnym mieście - a także dumni z tego, że mimo skromnych początków firma stałą się globalnym liderem, który jednocześnie pozostaje wierny swoim korzeniom i oddany naszej społeczności” – mówił w komunikacie prasowym burmistrz Thief River Falls Brian Holmer – „Jako członek naszej społeczności firma Digi-Key okazywała ciągłe wsparcie i zaangażowanie w zatrudnianie lokalnych pracowników, dając pracę ponad 4200 osobom z Thief River Falls i okolic. Firmę Digi-Key czeka świetlana przyszłość i nie możemy się doczekać, żeby zobaczyć, co przyniesie kolejne 50 lat i więcej”.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama