reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Bułgarska firma stawia na rozwój niestandardowych chipów

Allterco JSCo, dostawca produktów IoT i rozwiązań dla inteligentnych domów z siedzibą w Sofii w Bułgarii, ogłosił rozpoczęcie prac rozwojowych nad swoim pierwszym, niestandardowym chipem Shelly. W tym celu nawiązał współpracę z Espressif Systems Co., Ltd., firmą specjalizującą się w produkcji układów scalonych.

W związku z nawiązaniem współpracy, Espressif zaprojektuje i wyprodukuje mikrokontroler do wykorzystania w urządzeniach IoT marki Shelly. Nowe układy Shelly mają charakteryzować się większą pamięcią, która umożliwi przyszłe ulepszenia i rozszerzenia funkcjonalności, w tym protokołów sieciowych i standardów umożliwiających wzajemne połączenie między szeroką gamą produktów inteligentnego domu w ramach ekosystemu.

"Jesteśmy podekscytowani współpracą z Shelly, która dostarczyła Espressif wiele technicznych i marketingowych wskazówek, aby stymulować innowacje w branży inteligentnych domów. Łącząc nasze siły i zasoby, wierzymy, że możemy wnieść znaczący wkład w rozwój technologii IoT i doprowadzić do powstania bardziej zintegrowanego świata." – podsumował perspektywy współpracy Teo Swee Ann, założyciel i dyrektor generalny Espressif Systems.

Allterco JSCo, stawiając na rozwój Shelly, czyli pierwszego chipa, który byłby dostosowany do potrzeb klienta, dało jasny znak, że chce pozostać liderem swojej branży.

"Shelly, wielokrotnie nagradzana linia produktów automatyki domowej firmy Allterco, jest jedną z najszybciej rozwijających się marek IoT na świecie. Wraz z opracowaniem naszego pierwszego niestandardowego chipa, zmieniamy nasze podejście, chcąc zapewnienić coraz bardziej zaawansowane i mocniejsze urządzenia IoT o jeszcze większej funkcjonalności i wydajności. Jesteśmy zobowiązani do pozostania o krok przed konkurencją." – powiedział w komunikacie prasowym Wolfgang Kirsch, Co-CEO firmy Allterco JSCo.

Espressif Systems to założona w 2008 roku firma półprzewodnikowa typu fabless, która posiada biura w Chinach, Czechach, Indiach, Singapurze i Brazylii. Z kolei Allterco JSCo jest holdingiem technologicznym założonym w Bułgarii. Grupa składa się z 6 spółek zależnych i posiada biura w Bułgarii, Słowenii, Chinach, USA i Niemczech. Produkty Allterco są już dostępne w ponad 100 krajach.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama