reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Umicore
Przemysł elektroniczny |

Umicore inwestuje w start-up

Umicore i Blue Current, producent krzemowo-elastycznych baterii półprzewodnikowych, uzgodnili wzmocnienie współpracy w zakresie rozwoju technologii baterii półprzewodnikowych. Ponadto Umicore zdecydował się zainwestować w mniejszościowy pakiet udziałów w amerykańskim start-upie.

Inwestycja ta jest uzupełnieniem umowy dotyczącej wspólnego rozwoju (JDA), dzięki której obie strony mogły zintegrować materiały akumulatorowe Umicore z technologią baterii półprzewodnikowych Blue Current. 
Poprzez zapewnienie kapitału – oprócz dostarczania materiałów do baterii w ramach JDA – Umicore zamierza współpracować z Blue Current w celu doprowadzenia do przyjęcia na rynku krzemowo-elastycznej baterii kompozytowej firmy do połowy dekady.

Blue Current to firma technologiczna działająca w oparciu o chemię, koncentrująca się na realizacji oczekiwań związanych z bateriami półprzewodnikowymi dla rynków motoryzacyjnych i nieautonomicznych, gdzie bezpieczeństwo, gęstość energii i wydajność są kluczowe. Firma wywodzi się z Lawrence Berkeley i Argonne National Laboratories, UC Berkeley i University of North Carolina. Blue Current od 2018 roku pracuje wyłącznie w obszarze anod krzemowych z całkowicie suchymi elektrolitami kompozytowymi, posiada również szeroki kapitał własności intelektualnej w tym zakresie.

"Umicore z niecierpliwością czeka na kolejny krok w naszej współpracy z Blue Current w zakresie technologii akumulatorów półprzewodnikowych i bazuje na pierwszym obiecującym wyniku uzyskanym podczas roku prowadzenia wspólnych badań" – mówił w komunikacie prasowym Stéphane Levasseur, Senior Innovation Director New Business Incubation w Umicore – " Tego typu umowy uzupełniają inne wysiłki badawcze w ekosystemie materiałów akumulatorowych i w całym łańcuchu wartości – od badań i rozwoju po naszych klientów końcowych –  wzmacniając naszą przewagę w obecnych i przyszłych technologiach materiałów akumulatorowych, aby jak najlepiej świadczyć usługi dla branży, która przekształca się z niespotykaną prędkością."

Należy podkreślić, że nie jest to jedyna inwestycja Umicore w ostatnim czasie. Kilka dni temu Evertiq pisał, że Umicore rozbudowuje zakład w Nysie.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2