reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Wolfspeed
Biznes |

Wolfspeed i NC A&T tworzą wspólny zakład badawczo-rozwojowy

Firmy Wolfspeed i North Carolina Agricultural and Technical State University ogłosiły zamiar ubiegania się o fundusze z programu CHIPS i Science Act, które miałyby zostać przeznaczone na budowę nowego obiektu badawczo-rozwojowego na terenie kampusu North Carolina A&T.

Zapowiedziany obiekt badawczo-rozwojowy ma koncentrować się na węgliku krzemu, by wspierać następną generację zaawansowanych półprzewodników złożonych. Firma Wolfspeed i NC A&T zamierzają zgłosić projekt do inwestycji federalnych w ramach ustawy CHIPS i Science Act, gdy tylko możliwości finansowania obiektów badawczo-rozwojowych zostaną ogłoszone jesienią tego roku.

"Firma Wolfspeed współpracuje z North Carolina A&T w celu rozwoju siły roboczej przyszłości i jesteśmy podekscytowani rozszerzeniem tego partnerstwa w zakresie rozwoju technologii przyszłości" – mówił w komunikacie prasowym Gregg Lowe, prezes i dyrektor generalny firmy Wolfspeed  –  "Obiekt badawczo-rozwojowy umożliwi następnej generacji innowatorów zbadanie nowych procesów, zastosowań i przełomowych osiągnięć w ramach wsparcia globalnego przejścia z technologii krzemowej na technologię węglika krzemu oraz osiągnięcia nowych poziomów zrównoważonego rozwoju i efektywności energetycznej w różnych gałęziach przemysłu."

Oświadczenie to zostało wygłoszone podczas spotkania z prezydentem Joe Bidenem w siedzibie firmy Wolfspeed w Durham w Karolinie Północnej. Zapowiedziano również, że obiekt badawczo-rozwojowy ma być uzupełnieniem tworzonego przez firmę Centrum Produkcji Węglika Krzemowego im. Johna Palmoura, które obecnie znajduje się w budowie w Siler City w Karolinie Północnej.

Przewiduje się, że pierwszy etap budowy zostanie zakończony w 2024 roku, a po jego zakończeniu – i w połączeniu z trwającą obecnie ekspansją materiałową firmy w jej siedzibie w Durham – zostanie zwiększona produkcję materiałów dla firmy Wolfspeed ponad 10-krotnie. Planowane jest również utworzenie 1 800 nowych miejsc pracy. 

Zakład będzie dostarczał 200-milimetrowe płytki węglika krzemu do fabryki firmy Wolfspeed w Mohawk Valley, otwartej w Nowym Jorku w zeszłym roku.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama