reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© SICK Sensor Intelligence via LinkedIn
Biznes |

SICK rusza z nową inwestycją w Niemczech

Z wbiciem symbolicznej, pierwszej łopaty w ziemię, rozpoczęła się budowa nowego biurowca założonej w 1946 roku przez Edwarda Sicka firmy, której produkty znane są obecnie na całym świecie.

W nowym budynku o powierzchni około 9 300 metrów kwadratowych znajdzie się ponad 500 miejsc pracy. Koszty budowy szacowane są na 29 milionów euro, a zakończenie projektu planowane jest na pierwszy kwartał 2025 roku.

Wyburzenie starego biurowca, który znajdował się w tym samym miejscu, zajęło prawie pięć miesięcy. Był to pierwszy budynek zbudowany przez SICK w Waldkirch w 1977 roku.

"Poprzedni budynek był dla rodziny bardzo ważny. Jako pierwszy budynek na kampusie, który został zbudowany przez samego Sicka, był symbolem naszego wzrostu i naszej udanej oraz trwałej obecności w Waldkirch. Teraz inwestujemy w nowy budynek, który cementuje tę obecność, a jednocześnie odzwierciedla pomysłowość mojego dziadka. W pierwotnym budynku miał on swoje biuro, dlatego szczególnie cieszy mnie fakt, że nowoczesna adaptacja jego biura będzie częścią nowego budynku, zachowując pamięć o jego twórczej energii" – mówił w komunikacie prasowym Sebastian Glaser, wnuk założyciela firmy dr. Erwina Sicka i członek Rady Nadzorczej. 

SICK to jeden ze światowych producentów systemów bezpieczeństwa, czujników oraz RFID. Firma jako pierwsza na świecie stworzyła czujnik optyczny. Obecnie oferuje wysokiej jakości rozwiązania dla automatyki przemysłowej, a także w innych dziedzinach, jak automatyka budynków, rozwiązania automatycznej identyfikacji, porty lotnicze, przemysł rolniczy, spożywczy, farmaceutyczny a także w wielu innych zastosowaniach w życiu codziennym. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama