reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© The White House
PCB |

Biden naciska na krajową produkcję PCB

"Zapewnienie solidnej, odpornej i zrównoważonej krajowej bazy przemysłowej jest niezbędne dla obrony narodowej" – napisał w notatce prezydent USA Joe Biden, powołując się na Defense Production Act, aby wydać 50 mln USD na krajową i kanadyjską produkcję płytek drukowanych.

Obwody drukowane są niezbędnymi elementami systemów elektronicznych, niezależnie od tego, czy są stosowane w służbie zdrowia, energetyce czy przemyśle obronnym.

Bez podjęcia przez prezydenta działań w ramach tej ustawy, nie można spodziewać się, że przemysł Stanów Zjednoczonych będzie w stanie w odpowiednim czasie zapewnić zdolności w zakresie potrzebnych zasobów przemysłowych, materiałów lub krytycznych elementów technologii - argumentuje prezydent w notatce.

" Uznaję, że działanie mające na celu rozszerzenie krajowych zdolności produkcyjnych w zakresie płytek drukowanych i zaawansowanych opakowań jest konieczne, aby zapobiec niedoborowi zasobów przemysłowych lub krytycznych elementów technologicznych, które poważnie osłabiłyby zdolność do obrony narodowej" – powiedział prezydent.

W związku z potrzebą wzmocnienia zaawansowanych metod pakowania półprzewodników i płytek obwodów drukowanych w Ameryce Północnej, Stany Zjednoczone zapowiedziały przeznaczenie dodatkowych 50 mln USD na finansowanie DPA dla przedsiębiorstw krajowych i kanadyjskich, które będą mogły rozwijać te metody. Z kolei Kanada, dzięki swojemu Funduszowi Innowacji Strategicznych, przeznaczy w najbliższym czasie ok. 250 mln CAD na projekty związane z półprzewodnikami.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 28 2024 11:54 V22.3.46-2