reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Łukasiewicz-PIT
Nauka i technologie |

Łukasiewicz – PIT zatrudni 100 osób

W czasach, gdy regularnie słyszymy o gigantycznych zwolnieniach, dobrze jest usłyszeć wiadomość o planowanych zatrudnieniach, a taką informację opublikował na swojej stronie internetowej Łukasiewicz – Poznański Instytut Technologiczny.

W Łukasiewicz – Poznański Instytut Technologiczny, drugim co do wielkości instytucie Sieci Badawczej Łukasiewicz, zostanie utworzonych 100 nowych miejsc pracy dla innowatorów. 

„Rynek potrzebuje innowacji opartych o naukową wiedzę. Świadczą o tym choćby Wyzwania Łukasiewicza, które mogą nam rzucić firmy poszukujące rozwiązania konkretnego problemu technologicznego lub procesowego. W ciągu 15 dni roboczych bezpłatnie proponujemy rozwiązanie, rekomendujemy zespół ekspertów i zaplecze aparaturowe do prowadzenia prac B+R.” – wyjaśnia Arkadiusz Kawa, dyrektor Łukasiewicz – PIT.

Nowo zatrudnione osoby wspomogą zespoły prowadzące już istniejące projekty badawcze, nawet te na zaawansowanym poziomie, a także te realizowane w międzynarodowych konsorcjach. Należy podkreślić, że zapotrzebowanie na innowacyjne rozwiązania oferowane przez Sieć Badawczą Łukasiewicz stale rośnie. W celu sprostaniu temu popytowi, cała Sieć Badawcza Łukasiewicz chce w latach 2023-2024 zatrudnić 2 tysiące nowych pracowników w sektorze badawczo-rozwojowym – czytamy w aktualnościach poznańskiej jednostki. 

„W ciągu roku planujemy stworzyć 100 nowych etatów dedykowanych specjalistom i ekspertom z wybranych dziedzin, w ramach których funkcjonuje Łukasiewicz – Poznański Instytut Technologiczny. Kładziemy nacisk szczególnie na te osoby, które wykazują się kreatywnością i innowacyjnością, a ich idee mają potencjał komercjalizacyjny.” – mówi Krystyna Sawczuk, kierownik Działu HR w Łukasiewicz – PIT.

Nowi badacze dołączą do zespołów prowadzących już różne projekty, nawet te na zaawansowanym etapie, a także te realizowane w międzynarodowych konsorcjach. Rekrutacja na część stanowisk już trwa, większość zostanie dopiero ogłoszona. Łukasiewicz – PIT poszukiwać będzie zatem m.in. specjalistów ds. badań i projektowania rozwiązań IT w zakresie sztucznej inteligencji, programowania systemów (np. Lotus, PHP Developer, Java in.) oraz analityków biznesowych czy ekspertów ds. logistyki.

Łukasiewicz – Poznański Instytut Technologiczny prowadzi szeroko zakrojone badania związane z obszarem transformacji cyfrowych, technologii rolniczej i spożywczej, technologii drewna, obróbki plastycznej, logistyki i nowoczesnych technologii oraz pojazdów szynowych. Jest to drugi pod względem wielkości instytut w całej Sieci Badawczej Łukasiewicz.


reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama