reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Valmet Automotive
Biznes |

Valmet Automotive zwolni 940 osób w Finlandii

Założone w 1968 roku fińskie przedsiębiorstwo branży motoryzacyjnej, należące do spółki Metso, poinformowało o zakończeniu rozpoczętych 16 stycznia 2023 roku negocjacji dotyczących sytuacji wszystkich pracowników linii biznesowej Vehicle Contract Manufacturing w zakładzie w Uusikaupunki.

W wyniku negocjacji Valmet Automotive pisze, że wprowadzi zmiany w opisach stanowisk pracy, zwolnienia do odwołania oraz redukcję etatów.

Firma stanęła przed potrzebą redukcji 940 etatów. Połowa tych cięć zostanie przedstawiona jako zwolnienia do odwołania, reszta zaś jako zwolnienia w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. Działania te mają zostać wdrożone na przełomie kwietnia i maja. Negocjacje podjęto ze względu na spadek portfela zamówień w fabryce samochodów.

Jak podaje firma, szacuje się, że przy produkcji modelu Mercedes-AMG GT zatrudnionych zostanie około 150 osób, co nastąpi jeszcze w tym roku. Po zakończeniu negocjacji, około 1400 pracowników będzie nadal pracować w fabryce samochodów Valmet Automotive w Uusikaupunki.

Negocjacje nie dotyczyły zakładów firmy zajmujących się produkcją akumulatorów.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama