reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© EkoenergetykaPolska
Biznes |

Ekspansja Ekoenergetyki w USA coraz bliżej

“Moją ambicją jest wyprodukowanie pierwszej stacji ładowania w USA jeszcze w tym roku. Jeszcze nie dokonaliśmy wyboru stanu, w którym pojawi się nasz zakład produkcyjny, ani tego, czy będziemy ten zakład budować, kupować czy może dzierżawić, ale decyzja zapadnie najpóźniej w II kwartale” – powiedział w wywiadzie udzielonym ISBnews Bartosz Kubik, prezes Ekoenergetyki.

W rozmowie Bartosza Kubika z ISBnews padła również zapowiedź, że Ekoenergetyka planuje utworzyć w Stanach Zjednoczonych niezależną pod względem produkcyjnym i sprzedażowym spółkę. 

“Oczywiście, know-how powstających tam urządzeń będzie pochodził z Polski, ale stal i inne surowce niezbędne do produkcji będą pozyskiwane lokalnie” – mówił dalej Kubik dla ISBnews. 

Problemem może okazać się system certyfikacji, który w USA jest inny niż w Europie i wcale nie jest prostszy. Kubik zaznaczył więc, że nie wyklucza, iż rozwój systemów ładowania na obu rynkach może pójść w różnych kierunkach, choćby pod względem stosowanych standardów lub mocy.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama