reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Northvolt
Przemysł elektroniczny |

Northvolt prowadzi rozmowy dot. 5 mld USD finansowania?

Szwedzki producent baterii litowo-jonowych Northvolt prowadzi rozmowy w sprawie pozyskania ponad 5 mld USD finansowania, aby zrealizować swój cel, jakim jest zostanie największym producentem baterii w Europie, podał w niedzielę Financial Times.

Szwedzkie przedsiębiorstwo projektowo-wytwórcze, specjalizujące się w technologii akumulatorów litowo-jonowych do pojazdów elektrycznych prowadzi negocjacje z kilkoma bankami, w celu pozyskania tej kwoty. Porozumienie może zostać osiągnięte jeszcze w tym roku, napisał Financial Times, powołując się na osoby zaznajomione ze sprawą.

Agencja Reutera z kolei pisze, że do tej pory Northvolt zebrał miliardy dzięki emisji długu, dzięki czemu mógł sfinansować swoje inwestycje w fabryki, w tym 1,1 miliarda dolarów w obligacjach zamiennych w zeszłym roku, co pomogło mu zwiększyć produkcję w gigafabryce w Skelleftea w Szwecji.

Dodajmy, że Reuters w zeszłym miesiącu poinformował, iż Northvolt jest bliski zatrudnienia banków do przeprowadzenia pierwszej oferty publicznej (IPO) w Europie lub Nowym Jorku,  co pozwoliłoby wycenić firmę na ponad 20 mld USD.

Northvolt odmówił skomentowania sprawy Agencji Reutera. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama