reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Volkswagen
Przemysł elektroniczny |

Rośnie nowa potęga branży bateryjnej?

PowerCo, spółka zależna Grupy Volkswagen, i Umicore, belgijska firma materiałowa i technologiczna, otrzymały oficjalną zgodę na rozpoczęcie działalności joint venture w zakresie produkcji materiałów akumulatorowych w Unii Europejskiej.

PowerCo poinformowało w komunikacie prasowym, że wraz z Umicore uzyskało pełne zatwierdzenia regulacyjne dla ich wspólnego przedsięwzięcia, ogłoszonego jeszcze we wrześniu 2022 roku. W związku z tym partnerzy mogą już przystąpić do przygotowywań związanych z przemysłową produkcją materiałów aktywnych katodowo (CAM) oraz materiałów prekursorowych (PCAM) w Europie.

Materiały aktywne katodowo są kluczową dźwignią technologiczną dla wydajności baterii, a także najważniejszym czynnikiem, który wpływa na całkowity koszt baterii. Mają więc strategiczne znaczenie dla transformacji.

Spółka joint venture utworzona przez PowerCo i Umicore będzie od 2025 roku zaopatrywać europejskie fabryki ogniw akumulatorowych PowerCo w materiały kluczowe dla produkcji.  

Jak czytamy w komunikacie prasowym, spółka joint venture jest na dobrej drodze do wyprodukowania do końca dekady baterii CAM i PCAM o docelowej pojemności 160 GWh rocznie, co odpowiadałoby rocznej zdolności produkcyjnej pozwalającej na zasilenie około 2,2 mln w pełni elektrycznych pojazdów. Partnerzy będą więc mieli istotny wkład w transformację ekologicznej mobilności, a przede wszystkim w dalszy rozwój lokalnego, zrównoważonego i w pełni zintegrowanego europejskiego łańcucha dostaw baterii.

Na ten moment poszukiwane jest miejsce na zakład produkcyjny. Lokalizacja, a także nazwa spółki joint venture zostaną ujawnione w późniejszym terminie. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama