reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Invest in Estonia
Przemysł elektroniczny |

Estońska firma pozyskała 6,45 mln euro na rozwój

Roofit.Solar potroił swoje przychody, podwoił produkcję i pozyskał 6,45 mln euro finansowania, w celu dalszego zwiększenia zdolności produkcyjnych i rozszerzenia dystrybucji zintegrowanych z budynkami metalowych dachów solarnych.

Jak podaje Invest in Estonia, Roofit.Solar zebrał 6,45 mln euro w rundzie finansowania prowadzonej przez BayWa r.e. Energy Ventures i EdgeCap Partners. Firma planuje wykorzystać fundusze do zwiększenia zdolności produkcyjnych i rozszerzenia dystrybucji, by zaspokoić rosnący popyt na dachowe panele słoneczne w całej Europie i poza nią.

"Dzięki wsparciu naszej silnej bazy inwestorów, kontynuujemy naszą misję: oferowanie właścicielom domów eleganckich metalowych dachów solarnych jako alternatywy dla tradycyjnych paneli słonecznych. Ponadto dążymy do tego, aby być najlepszym wyborem w branży tradycyjnych pokryć dachowych, która chce przejść na energię słoneczną" – mówił w komunikacie prasowym Andres Anijalg, dyrektor generalny i współzałożyciel Roofit.Solar.

Metalowe dachy słoneczne Roofit.Solar zintegrowane z budynkiem (BIPV) umożliwiają właścicielom domów generowanie energii słonecznej, obniżenie rachunków za prąd i przeciwdziałanie zmianom klimatycznym. Ogniwa słoneczne są zintegrowane z całkowicie czarną blachą i są prawie niewidoczne z daleka. Ponadto firma określa je jako wytrzymałe na ekstremalne warunki pogodowe.

Rozwiązanie proponowane przez estońską firmę zdobyło już popularność w 17 krajach Europy, w tym w Estonii, Szwecji, Niemczech, Norwegii, Polsce, Austrii, Belgii, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. Roofit.Solar został również wybrana przez World Energy Council i Niemiecką Agencję Energetyczną jako jeden z 15 najbardziej obiecujących startupów energetycznych i GreenTech w 2023 roku.

Fundusze zostaną również wykorzystane na szkolenie partnerów dekarskich, opracowanie nowych produktów, ulepszenie autorskiego oprogramowania firmy do planowania dachów oraz przygotowanie do wejścia na nowe rynki.

Dodajmy, że Roofit.Solar w 2022 r. odnotował znaczący wzrost - roczne przychody potroiły się, produkcja modułów słonecznych wzrosła prawie dwukrotnie, a wielkość zespołu firmy niemal się podwoiła.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama