reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Invest in Estonia
Przemysł elektroniczny |

Niespodziewana japońsko-estońska transakcja

Invest in Estonia ogłosił pierwszą w historii kraju sprzedaż autonomicznego samochodu do Japonii. Pojazd nowej generacji został zaprojektowany i wyprodukowany przez estońską firmę Auve Tech.

Auve Tech sprzedał swój pierwszy autonomiczny pojazd nowej generacji, MiCa, do Japonii. Invest in Estonia pisze, że jest to pierwszy przypadek w nowoczesnej historii, gdy samochód wyprodukowany w Estonii został wyeksportowany na ten rynek. Transakcja ta jest oceniania jako sukces estońskich sektorów badawczo-rozwojowych i inżynieryjnych.

MiCa zostanie odebrany przez partnera Auve Tech - Boldly, spółkę zależną Softbanku i japońskiego lidera rynku usług autonomicznego transportu. Boldly opracowuje systemy operacyjne i świadczy usługi w zakresie autonomicznej mobilności jazdy, swój autonomiczny autobus zdążyła już przetestować.

Estoński MiCa została zaprezentowany w październiku 2022 roku. Jest wyposażony w siedem czujników LiDAR i dziesięć kamer, aby zapewnić 360-stopniową widoczność otoczenia. Ponadto jest przyjazny dla środowiska i elektryczny, dzięki czemu nadaje się do użytku w środowisku miejskim.

"Autonomiczny pojazd nowej generacji MiCa został zaprojektowany tak, aby widzieć i postrzegać wszystko wokół siebie w 360 stopniach" – mówił w komunikacie prasowym Väino Kaldoja, założyciel Auve Tech – "Oparliśmy rozwój samochodu na potrzebie wyprowadzenia operatora ochrony z pojazdu i stworzenia możliwości monitorowania kilku pojazdów przez jednego operatora w tym samym czasie".

Wcześniej autonomiczne pojazdy Auve Tech przewoziły pasażerów w 12 krajach, zapoczątkowując erę post-samochodową, oferując bardziej zrównoważony i wydajny sposób dojazdu do pracy.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2