reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Asbis stawia na robotykę

W grudniu Evertiq pisał, że Asbis zainwestuje w robotykę. Na konkrety nie trzeba było długo czekać. Polska Agencja Prasowa podaje, że Asbis Enterprises podwoił swój dział komercyjny związany z robotyką - Asbis Robotic Solutions, oraz rozpoczyna działania tej dywizji w nowych krajach, takich jak Węgry i Bułgaria, a także na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej.

Biura Asbis Robotic Solutions (AROS) już działają w Polsce, Czechach, Grecji, Rumunii oraz na Cyprze i Słowacji. 

"Grupa planuje rozszerzyć swoje portfolio produktów z zakresu robotyki w 2023 roku. Pierwszych robotów współpracujących pod własną marką CRON Robotics należy spodziewać się na rynkach europejskich również w 2023 roku" – cytuje treść komunikatu Asbis PAP Biznes.

Na początek założona w 1990 roku firma będzie dystrybuowała produkty od Aubo, Dobot, DH Robotics, Gausium&Keenon. Jak podaje PAP, w ofercie Asbisu póki co znajdują się rozwiązania do sprzątania powierzchni przemysłowych i handlowych, w tym hoteli, restauracji i kawiarni (HORECA), szpitali i lokali biurowych, rozwiązania dostawcze oraz rozwiązania z zakresu robotyki przemysłowej, takie jak automatyzacja pracy przenośników na liniach produkcyjnych czy spawanie konstrukcji metalowych.

"Zgodnie z prognozami rynkowymi, do 2030 roku globalny sektor robotyki będzie notował silny wzrost na poziomie około 20 proc. rocznie. Jeśli chodzi o segment cobotów, czyli robotów współpracujących z człowiekiem oraz przemysłowych, w ostatnich latach sektor ten rósł o 40 proc. rocznie. Oczekuje się, że do 2026 r. wartość globalnego rynku cobotów wyniesie 225 miliardów dolarów" – cytuje fragment komunikatu PAP Biznes.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1