reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© MEET / Bartling
Nauka i technologie |

Kolejne partnerstwo w wyścigu badań nad akumulatorami

W połowie ubiegłego roku dwie niemieckie jednostki badawcze MEET Battery Research Center na Uniwersytecie w Münster oraz Helmholtz Institute Münster z Forschungszentrum Jülich nawiązały współpracę z producentem ogniw akumulatorowych LG Energy Solution. Był to pierwszy krok w przystąpieniu do globalnego wyścigu w badaniach nad akumulatorami nowej generacji.

Od nawiązania współpracy, w laboratoriach MEET Battery Research Center na Uniwersytecie w Münster nieustannie prowadzone są prace badawcze. Teraz zespół został wzmocniony przez pięciu specjalistów z  Korei Południowej, którzy przybyli do Münster, by wesprzeć naukowców z MEET i HI MS.

„MEET i HI MS mają silne doświadczenie w LIB, zaś LG Energy Ssolutions posiada niezbędną infrastrukturę do testowania i produkcji ogniw LIB. Współpraca pomiędzy trzema partnerami stworzy znaczące efekty synergii w rozwoju LIB następnej generacji.” – powiedział Hyuck Hur, naukowiec w LG Energy Solutions.

Głównym celem zespołu jest opracowanie nowych technologii, które znajdą zastosowanie w masowej produkcji baterii litowo-jonowych nowej generacji, a także po prostu zaprojektowanie nowych typów baterii Li-ion, które znalazłyby później zastosowanie w produktach LG Energy Solution. Wstępne eksperymenty już mają miejsce.

„Jest to skrzyżowanie fundamentalnych badań naukowych z interesami przemysłowymi połączone z możliwością pracy w zespole, stanowiącym unikalną konstelację o szerokim zapleczu dyscyplinarnym i kulturowym, czyli pełnym różnych i uzupełniających się punktów widzenia, wiedzy i doświadczenia. Dodatkowo, bezpośredni kontakt młodych studentów z MEET i HI MS z firmą LGES, będącą najbardziej utytułowanym i wybitnym producentem ogniw, daje unikalne możliwości wzajemnego uczenia się - między innymi - sposobu myślenia, który może pobudzić ukierunkowane na cel badania i rozwój.” – powiedział Johannes Kasnatscheew, kierownik działu badawczego w Centrum Badań nad Bateriami MEET.

Münster ma duże doświadczenie i infrastrukturę do badania baterii litowo-jonowych, a także zaangażowanych w nie 150 naukowców. Ostatnio miasto uruchomiło nawet kolejną jednostkę naukowo-badawczą Fraunhofer Research Institution for Battery Cell Production FFB do produkcji LIB na skalę pilotażową.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1