reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© HIPA
Przemysł elektroniczny |

Gigant z Francji inwestuje na Węgrzech

Schneider Electric, założone w 1836 roku międzynarodowe przedsiębiorstwo działające w branży energetyczne z siedzibą w Rueil-Malmaison, w regionie Île-de-France, wmurowało kamień węgielny pod budowę inteligentnej fabryki do produkcji rozdzielnic elektrycznych średniego napięcia w węgierskim Dunavecse. Inwestycja wyniesie 40 mln euro.

Schneider Electric, specjalizujące się w dystrybucji energii elektrycznej i zarządzania energią, a także w automatyce przemysłowej i jej cyfryzacji, na Węgrzech jest obecny od 1991 roku. Posiada tam cztery fabryki oraz centrum logistyczne, w których zatrudnia łącznie około 2 000 osób. Ponadto w Budapeszcie znajduje się centrum handlowe, sprzedaży i obsługi klienta oraz europejska siedziba główna centrum usług w zakresie energii i zrównoważonego rozwoju. W stolicy Węgier znajduje się również hub Schneider Electric świadczący globalne usługi finansowe i zaopatrzeniowe.

Inwestycja, pod którą wmurowano kamień węgielny, będzie zatem piątym zakładem firmy na Węgrzech. Projekt zlokalizowany w Dunavecse nazwano Duna Smart Power Systems. Jak podaje HIPA, nowy zakład pozwoli Schneider Electric na zwiększenie produkcji, która obecnie odbywa się w Kunszentmiklós.

Inteligentna fabryka o powierzchni 25 000 m2 będzie działać w sposób całkowicie neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla. Przewiduje się, że zostaną w niej utworzone setki nowych miejsc pracy, a do 2025 roku ma zostać tam zatrudnionych około 500 wysoko wykwalifikowanych pracowników. Uruchomienie produkcji planowane jest na 2024 rok.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama