reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Urząd Miasta Szprotawa
Przemysł elektroniczny |

Gigant zainwestuje w Szprotawie 94 mln zł

Sanhua Holding Group, lider w produkcji komponentów do systemów chłodniczych, klimatyzacyjnych i grzewczych, rozpocznie działalność w szprotawskiej strefie gospodarczej.

„Miło mi poinformować o wynikach wielomiesięcznych rozmów i negocjacji ze światowym producentem komponentów HVAC&R, który od przeszło 30 lat współpracuje z największymi producentami w branży klimatyzacyjnej, chłodniczej i samochodowej.” – mówi burmistrz Szprotawy Mirosław Gąsik – „W Polsce swój zakład ma już w Tychach, a szprotawski oddział produkować będzie systemy chłodzące do samochodowych baterii elektrycznych, montowanych na płytach podłogowych wytwarzanych przez grupę Minth w Szprotawie.”

Jak podaje Urząd Miejski w Szprotawie, koncern Sanhua planuje zainwestować 94 mln zł w rozwój firmy w gminie. W ramach przedsięwzięcia zatrudnionych ma zostać co najmniej 100 osób. 

Założony w 1984 roku Sanhua Holding Group Co., Ltd. jest światowym producentem elementów sterujących i komponentów dla branży AGD HVAC & Refrigeration, klimatyzacji samochodowej, a także zarządzania ciepłem. Na całym świecie zatrudnia ponad 20 000 pracowników. Zakład w Wiechlicach koło Szprotawy będzie drugim po Tychach w Polsce. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama