reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Slovenian Government
Przemysł elektroniczny |

Magna przenosi produkcję ze Słowenii do Austrii

Kanadyjski producent części dla producentów samochodów Magna International planuje przenieść działalność produkcyjną ze swojej słoweńskiej fabryki farb w gminie Hoce-Slivnica do austriackiego Grazu, powiedział słoweński minister gospodarki Matjaz Han.

Wraz ze zmianami, w Hoce-Slivnica Magna International zamierza utworzyć centrum wsparcia i rozwoju dla swoich pozostałych lokalizacji, powiedział Han na nagraniu udostępnionym przez słoweńską agencję informacyjną STA. 

Sprawa jest dość poważna, ponieważ Rząd Słowenii zapowiedział, że zażąda od Magny zwrotu łącznie 18,5 mln euro pomocy państwowej. Roszczenia władz słoweńskich wynikają z faktu, że kanadyjska firma otrzymała wsparcie, ale nigdy nie wywiązała się z warunków umowy, które wymagały zatrudnienia 400 osób w pierwszej fazie rozbudowy fabryki, a następne 1 000. 

Jak powiedział słoweński minister gospodarki, w Hoce-Slivnica Magna ma zatrzymać 50 pracowników, a pozostałym 108 zaproponować zatrudnienie w fabryce w Grazu.

Kanadyjska firma otworzyła fabrykę w słoweńskim Hoce-Slivnica w lipcu 2019 roku po zainwestowaniu 146,4 mln euro w projekt. W październiku 2017 roku Magna zapewniała, że projekt ten będzie strategicznym uzupełnieniem produkcji w fabryce Magna Steyr w Grazu, która jest oddalona zaledwie o 75 km i zmagała się z przeciążeniem.

Od zakończenia budowy fabryki na Słowenii, produkcja w Hoce-Slivnica była kilkakrotnie zawieszana. Problemy wynikały z poważnych turbulencji związanych z łańcuchem dostaw. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 11 2024 07:39 V22.4.25-2
reklama
reklama