reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Biznes |

Sonel zaoszczędzi około 2,3 mln zł

Założone w 1994 roku przedsiębiorstwo z siedzibą w Świdnicy poinformowało w raporcie bieżącym, że w związku ze skorzystaniem ulgi w podatku CIT na działalność badawczo-rozwojową zaoszczędzi około 2 300 000 zł.

PAP Biznes podaje, że w wyniku działań związanych z zamknięciem roku podatkowego ustalono sposób rozliczenia i poziom podatku dochodowego w związku z skorzystaniem przez Sonel SA z ulgi w podatku CIT na działalność badawczo-rozwojową na podstawie art. 18d ustawy CIT.

Ulga ta polega na zastosowaniu odliczenia w wysokości 200% kwoty stanowiącej iloraz 19% (stawka CIT) oraz sumy kosztów kwalifikowanych w tym płac i ubezpieczeń społecznych wydatkowanych na działalności związaną z opracowaniem lub wdrażaniem i modyfikacjami oferty Spółki.

Część działalności firmy ze Świdnicy, polegająca na tworzeniu i rozwijaniu produktów, zakwalifikowała Sonel do uznania jej aktywności za badawczo-rozwojową, co umożliwiło jej skorzystanie z wyżej wspomnianej ulgi za 2022 rok i zapewnienie korzyści podatkowej w kwocie około  2 300 000 zł.

PAP Biznes pisze dalej, że skorzystanie z tej ulgi może wpływać na wyniki finansowe w roku 2023 i w następnych, o ile ulga zostanie utrzymana w mocy. O zamiarze zastosowania ulgi Sonel informował w raporcie okresowym za trzeci kwartał 2022 roku. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2