reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Vaillant
Przemysł elektroniczny |

Vaillant Group zainwestuje 2 mld euro w biznes pomp ciepła

Niemiecka firma założona w w 1874 roku, ogłosiła we wtorek, że do 2030 roku planuje zainwestować nawet 2 mld euro w rozbudowę swojego biznesu pomp ciepła. Jako kluczowe obszary inwestycji wskazano zwiększenie zdolności produkcyjnych, rozwojowych oraz rozszerzenie zakresu usług dla partnerów z branży HVAC.

"Od 2016 roku strategiczny nacisk Grupy Vaillant położony jest na przyjazną środowisku technologię pomp ciepła. Od tego czasu znacznie rozszerzyliśmy zarówno portfolio produktów, jak i zdolności produkcyjne pomp ciepła we wszystkich europejskich fabrykach. Dzięki dodatkowym inwestycjom, w ciągu najbliższych kilku lat będziemy dążyć do dalszego rozwoju biznesu pomp ciepła. Dzięki temu Grupa Vaillant będzie mogła kompleksowo zaspokoić silnie rosnący popyt na bardzo dynamicznym europejskim rynku pomp ciepła." – mówił w komunikacie prasowym dr inż. Norbert Schiedeck, prezes zarządu Grupy Vaillant.

Inwestycja na Słowacji

Ogłoszenie dotyczące jasnej strategii biznesowej potwierdza również informacja o budowie nowej fabryki międzynarodowego przedsiębiorstwa w Senicy na Słowacji. Tam od maja 2023 roku, na powierzchni 100 000 m2 mega fabryki, mają być docelowo produkowane 300 000 pomp ciepła. 

Inne fabryki pomp ciepła Vaillanta znajdują się również  w Niemczech, Francji i Wielkiej Brytanii. Tam również zostanie zwiększona moc produkcyjna. W komunikacie prasowym podano, że zostanie podwojona, co dałoby możliwości wytwarzania 500 000 pomp ciepła rocznie. 

Przyjazne środowisku pompy ciepła

Grupa Vaillant zaznacza, że w rozwoju swoich produktów skupia się na tych, które pracują z przyjaznymi dla środowiska czynnikami chłodniczymi i mogą być stosowane we wszystkich rodzajach budynków - zarówno w nowym budownictwie, jak i przy modernizacji istniejących już nieruchomości. Firma stosuje naturalny czynnik chłodniczy R290, który nie zawiera zagrażających zdrowiu substancji chemicznych. Międzynarodowe przedsiębiorstwo z siedzibą w niemieckim Remscheid planuje od 2025 roku wprowadzać na rynek wyłącznie pompy ciepła z naturalnym czynnikiem chłodniczym.

W 1970 roku Vaillan otworzyło swoje oddziały w Holandii, Austrii, Belgii, Francji, Wielkiej Brytanii i Włoszech. Krok ten można nazwać pierwszym etapem ekspansji firmy z Remscheid. W Polsce filię otwarto w 1991 roku, równocześnie z oddziałami w Czechach, na Węgrzech i w Turcji. Obecnie Vaillant Group zatrudnia ok. 16 000 osób na całym świecie. 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2