reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Samsung
Biznes |

Samsung inwestuje w budowę nowych fabryk układów scalonych

Inwestycja o wartości 300 bilionów wonów KRW (230 mld USD) zaowocuje budową pięciu nowych krajowych fabryk półprzewodników dla Samsung Electronics w ciągu najbliższych 20 lat.

Plany inwestycji zostały ujawnione przez rząd Korei Południowej w środę, a następnie potwierdził je w w rozmowie z japońskim dziennikiem Nikkai rzecznik Samsunga.

Projekt Samsunga jest częścią rządowego planu inwestycji w sektor prywatny o wartości 550 bln KRW (420 mld USD), który został ogłoszony w środę. Strategia Seulu ma na celu rozszerzenie ulg podatkowych i wsparcie, w celu zwiększenia konkurencyjności sektorów high-tech, takich jak chipy, wyświetlacze czy baterie, donosi Reuters.

"Pole walki gospodarczej, które niedawno zaczęło się od chipów, rozszerzyło się ... kraje zapewniają subsydia na dużą skalę i wsparcie podatkowe" – powiedział podobno prezydent Yoon Suk Yeol.

Prezydent stwierdził, że kraj musi wspierać prywatne inwestycje, aby zapewnić dalszy wzrost. Dodał również, że rząd musi zapewnić lokalizację, wsparcie w zakresie badań i rozwoju, siły roboczej oraz podatków.

Rzecznik prasowy Samsunga potwierdził natomiast plan budowy w rozmowie z japońskim dziennikiem Nikkai, stwierdzając, że firma rzeczywiście zamierza zainwestować ujawnioną kwotę. Pięć planowanych fabryk będzie się koncentrowało na produkcji układów scalonych, choć nie jest to jeszcze do końca przesądzone. Według obecnych informacji, nowe zakłady powstaną w Yongin, na południe od Seulu.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1