reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ECIA
Analizy |

Poprawa nastrojów w sprzedaży komponentów

Nastroje w zakresie sprzedaży komponentów elektronicznych w lutym 2023 r. przekraczają oczekiwania, a dynamika przenosi się na prognozy marcowe.

Dale Ford, główny analityk ECIA, opublikował najnowsze wyniki badania Electronic Component Sales Trends (ECST) z lutego 2023 roku. Wynika z nich, że poprawa nastrojów w sprzedaży, która rozpoczęła się w grudniu 2022 roku, była widoczna również w lutym i utrzymuje się w marcu. Przekracza to dotychczasowe prognozy.

"Ogólny średni nastrój w sprzedaży zwiększył się ponownie w lutym, ponieważ wzrósł o 8,4 punktu w stosunku do poziomu ze stycznia, osiągając tym samym 90,6 punktu" – mówił w komunikacie prasowym Dale Ford, główny analityk ECIA oraz autor raportu – "Przewyższa to o 12,7 pkt. prognozę dotyczącą lutego, którą sporządzono w styczniowym badaniu. Jest to również skok o 39,5 pkt. w stosunku do niskiego poziomu ustanowionego w listopadzie. Stosunkowo optymistyczna prognoza przekłada się na marcową prognozę wzrostu do 97,6 pkt., co oznacza wzrost o kolejne 7 punktów."

Ożywienie ocen nastrojów sprzedażowych dla komponentów i ich rynków wspiera scenariusz soft-landingu, na który liczyła większość uczestników łańcucha dostaw komponentów elektronicznych.


reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-1
reklama
reklama