reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Nexperia
Biznes |

Nexperia powiększyła swój cleanroom w Niemczech

Caverion przekazał niedawno producentowi półprzewodników Nexperia Germany GmbH cleanroom z certyfikatem ISO4 dla jego zakładu produkcyjnego w Hamburgu.

Po przekazaniu, istniejący cleanroom Nexperii w Hamburgu został powiększony o 700 m2, zgodnie z komunikatem prasowym Caverionu.

"Projekt ten wymagał bardzo specyficznej wiedzy na temat cleanroomów, by spełnić wysoce regulowane wymagania dotyczące higieny i bezpieczeństwa" – mówił w komunikacie prasowym Manfred Simmet, CEO Caverion Division Germany – "Jesteśmy dumni z naszego zespołu specjalizującego się w cleanroomach, który udokumentował swoje doświadczenie wieloma udanymi wdrożeniami cleanroomów, nawet tymi na najwyższym poziomie ISO."

Eksperci Caverion ustawili systemy do przetwarzania około 50.000 m3 powietrza zewnętrznego, zainstalowali około 330 jednostek wentylatorów filtrujących wraz z chłodnicami oraz około 120 głowic zraszających. Ponadto zainstalowali systemy ścienne i sufitowe, a także wykonali niezbędne prace w zakresie konstrukcji stalowych oraz zakończyli projekt końcowym uruchomieniem i walidacją wszystkich komponentów technicznych oraz modułów ściennych i sufitowych.

Zatrudniająca ponad 1 600 pracowników Nexperia w Hamburgu produkuje rocznie ponad 100 miliardów komponentów.

"Produkujemy półprzewodniki w zakładzie Hamburg-Lokstedt od ponad 70 lat i stale go modernizujemy. Aby osiągnąć nasze ambitne cele rozwojowe, cieszymy się z posiadania niezawodnych partnerów, takich jak Caverion, z którymi łączy nas wieloletnia współpraca." – mówił Achim Kempe, Chief Operating Officer (COO) Nexperia.

Caverion to fińska spółka notowana na giełdzie, która projektuje, wdraża i utrzymuje technologię budowlaną oraz usługi przemysłowe.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1