reklama
reklama
reklama
© Rebound Electronics
Biznes |

Marcin Malinowski z Rebound Electronics tylko dla Evertiq

Rebound Electronics powstało w 2003 roku. Obecnie firma może pochwalić się 38 biurami w 22 krajach. Posiada także własne laboratorium oraz zaplecze logistyczne nie tylko w Europie, ale także w Azji oraz na Bliskim Wschodzie. W 2022 roku została dokonana nowa inwestycja, a mianowicie zakup biura w Gdyni. Niewątpliwie jest to dowód na to, że firma Rebound Electronics stawia na rozwój w tej części Starego Kontynentu. W związku z powyższym wydarzeniem, oraz jubileuszem 20-lecia działalności firmy, Evertiq postanowił zapytać Marcina Malinowskiego, Eastern Europe Director w Rebound Electronics, jaki był miniony rok dla jego firmy, a także jak zapatruje się na 2023.

Ewelina Bednarz, Evertiq: 2022 to rok, który określa się mianem trudnego lub dziwnego. Proszę powiedzieć, jaki był dla Rebound Electronics?

Marcin Malinowski,  Eastern Europe Director w Rebound Electronics: Ubiegły rok był kolejnym fantastycznym rokiem dla naszej firmy. Odnotowaliśmy znaczący wzrost sprzedaży we wszystkich regionach. Z nieukrywaną satysfakcją możemy także zauważyć, że w wielu krajach znacząco zwiększyliśmy nasz udział w rynku, m.in. w Japonii, gdzie otworzyliśmy nasze drugie biuro. Budującym było widzieć jak ograniczenia COVID na całym świecie dobiegały końca i powoli wszystko wracało do normalności. Powrót naszych spotkań firmowych, udział w wystawach, a co najważniejsze sposobność bezpośredniego kontaktu z naszymi Klientami, to coś na co długo czekaliśmy. 

W minionym roku zespół Rebound stanął na wysokości zadania. Udało się znacznie powiększyć naszą bazę Klientów. Jesteśmy z tego dumni, ponieważ budowanie i utrzymywanie relacji zawsze było dla nas priorytetem. Ponadto, warto zaznaczyć, że w tym obszarze nieustannie się rozwijamy i dziś po 20-latach działalności firmy mamy poczucie bycia liderem w branży, a jest to zasługa przede wszystkim świetnego zespołu profesjonalistów, którego liczba przekroczyła w zeszłym roku 400 osób.

Z perspektywy czasu, śmiało mogę powiedzieć, że w ciągu roku dokonaliśmy więcej niż w wielu poprzednich latach. Zakup biura w Gdyni, sprawna przeprowadzka magazynu w Hongkongu, utworzenie profesjonalnego i w pełni wyposażonego laboratorium, rozwinięcie programu szkoleniowego dla naszych inspektorów kontroli jakości. Niebawem, również ukończona zostanie rozbudowa naszego centrum dystrybucyjnego w Europie. Ponadto, pomyślnie przeszliśmy audyt AS9120, mogąc poszczycić się brakiem jakichkolwiek niezgodności. Co więcej, wprowadziliśmy liczne usprawnienia w oprogramowaniu i administracji danych. Natomiast to tylko niewielka część składająca się na całość trudnego i dziwnego roku 2022.

EB: Z Pana wypowiedzi wynika, że to był niezwykle zapracowany rok dla Rebound Electronics! Jakim wyzwaniom musiała sprostać Państwa firma?

MM: Konflikt na Ukrainie, napięcia geopolityczne, a także przedłużający się lockdown w Chinach, to wszystko odegrało swoją rolę w ograniczeniu łańcucha dostaw i stanowiło wyzwania logistyczne.

Sytuacja na rynku w 2022 sprawiła, że napotkaliśmy trudności w sprostaniu oczekiwaniom Klientów w zakresie dostaw i zarządzania kosztami. W związku z podwyżkami cen we wszystkich sektorach, skupiliśmy się na dostarczeniu najlepszego produktu, w jak najlepszej cenie. Nasze strategicznie rozmieszczone węzły dystrybucyjne sprawiły, że produkty docierały do naszych Klientów w jak najkrótszym czasie. Sytuacja na rynku pokazała nam, że najmniejszy drobiazg może decydować o sukcesie. Dlatego też jesteśmy tak dumni z naszych usług, których jakość budowaliśmy przez 20 lat.

EB: Niech Pan zdradzi, z jakiego wydarzenia w 2022 roku firma Rebound Electronics jest najbardziej dumna?

MM: Osobiście byłem najbardziej dumny z zaangażowania Rebound w pomoc ukraińskim uchodźcom. Przekazaliśmy wiele darowizn, ale to osobiste zaangażowanie naszych pracowników zrobiło na mnie największe wrażenie. Najważniejsze dla mnie jest to, że firma planuje tę pomoc kontynuować.

Najbardziej barwnym wydarzeniem zeszłego roku była nasza obecność na targach Electronica 2022! To było wspaniałe przeżycie. Postaraliśmy się, żeby projekt naszego stoiska i jego organizacja, odzwierciedlały charakter, oraz energię naszej firmy. 

Targi w Monachium były idealną okazją do pokazania jak, w ciągu ostatnich 3 lat nasza marka rozwinęła się. Myślę że zaprezentowaliśmy ogromny potencjał projektu, na który pracowaliśmy przez ostatnie 20 lat, tym samym otwierając nowy rozdział w historii naszej firmy.

Istotnym elementem targów w Monachium było długo wyczekiwane spotkanie z Klientami, które zakończył niezapomniany bankiet, podczas którego panowała iście rodzinna atmosfera! Była to świetna okazja do spotkania się z Klientami i już nie możemy doczekać się kolejnej przy okazji targów w 2024 roku.  

EB: A jakie są oczekiwania Rebound Electronics na przyszłość – względem 2023 roku?

MM: Świat jest w zupełnie innym miejscu niż kilka lat temu, a istotne kwestie geopolityczne pozostają nadal nierozstrzygnięte. Mam ogromną nadzieję, że w 2023 roku dokonamy wielkich rzeczy i tym samym zapewnimy naszej firmie kolejny doskonały rok. Niezależnie od tego jakie wyzwania staną na naszej drodze, podejmiemy je z takim samym zapałem i zaangażowaniem jak zawsze. 

Jak już wcześniej wspominałem, rok poprzedzający przyniósł Rebound rozwój na wielu płaszczyznach. Wkraczając w kolejny rok nie zamierzamy zwalniać tempa. Utrzymanie, budowanie relacji i obsługa obecnych oraz przyszłych Klientów będzie na równie wysokim poziomie. Kluczowe znaczenie będzie miało podejmowanie decyzji w oparciu o oczekiwania Klientów, które jestem przekonany, będziemy spełniać niezależnie od sytuacji panującej na rynku.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 23 2024 01:29 V22.5.13-2